1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Gökcem bir kez daha duygulandırdı
Gökcem bir kez daha duygulandırdı

Gökcem bir kez daha duygulandırdı

Gökcem Konya Down Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği tarafından Konya’da ilk olarak gerçekleştirilen Gökcem Konya Down Restoran Türk Tasavvuf ve Türk Sanat Müziği konseri ile duygulandırdı.

A+A-

Çalışanlarının yarısından fazlasını Down Sendromlu Gençlerin oluşturduğu Meram Yaka yolu üzerinde hizmet veren Gökcem Konya Down Restoran düzenlenen iftar programında Gökcem Ailesi ve basın mensuplarını ağırladı. Gökcem Konya Down Restoran'ın konuğu ise İstanbul'dan gelen Türk Sanat Müziği Sanatçısı, Söz Yazarı ve Bestekâr Bülent Yetiş idi. Down Sendromlu gençler ile birlikte iftar yapmak için hiçbir beklenti içinde olmadan İstanbul'dan gelen Bülent Yetiş, birbirinden güzel ilahi ve Sanat Müziği ile büyük beğeni topladı.

Konya'da tek Türkiye genelinde ise örnek bir iş yeri olma gururunu yaşadıklarını ifade eden

Gökcem Konya Down Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Devecioğlu, kendilerini yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür etti. Uğur Devecioğlu, “Bizim tek amacımız özel gereksinimli bireylerin bilimsel çerçeve ve ışığında eğitim almalarının yanında istihdamlarını sağlayarak yaşadıkları toplumda bağımsız yaşam sürdürmelerini sağlamaktır. Eğitim sistemimizin bir parçası olarak düşündüğümüz dernek kâffemizde gençlerimizin çalıştığı özel bir mekân oldu. Bizim tek beklentimiz vatandaşlarımızın cafe restoran hizmetlerinden faydalanarak gençlerimize bu konuda destek olmalarıdır" dedi.

Bir süre öncesine kadar Down Sendromlu bireylerin ailelerine yük olduklarını da dile getiren Devecioğlu, "Bu gençlerimiz şimdiye kadar hem kendilerine hem ailelerine büyük bir sorun idi. Ama bu gün iş yerimizde çalışan gençlerimiz hem asgari ücretin üzerinde maaş alıyor, hem sigortaları yaptırılıyor hem toplumda kendilerinin de var olabileceklerini kanıtlıyor. Her şeyden önemlisi bu gençlerimiz şimdiye kadar yük oldukları ailelerinin tek gelir kaynakları durumuna bile geldi. Kazandıkları maaş ile bırakın ailelerine yük olmayı evlerinin ihtiyaçlarını karşılar duruma geldiler. Ayrıca yavrularımız 10 yıl gibi kısa sürede normal çalışan birey gibi emekli olacak ve emekli maaşlarını ömürlerinin sonuna kadar alacaklar. Yani aile büyüklerinin başına bir iş geldiği zaman kendi gelirleri ile ayakta kalabilecek ve yaşamlarını kendi başlarına devam ettirebilecek" diye konuştu.

Down Sendromlu Gençlerin çalıştığı restorandaki programa katılan davetliler ve aileleri ise Devecioğlu ailesine teşekkür ederken, "Bizim tek istediğimiz Konya halkının bu işletmeye gelerek yavrularımıza manevi olarak katkıda bulunmalarıdır. Dünyaca ünlü şeflerin önderliğinde hazırlanan birbirinden güzel lezzetleri bir kez olsun tatsınlar ve ihtiyaçlarını burada gidererek yavrularımızın yüzlerini güldürsünler" diyerek isteklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından gençlerin harika sunumu ile oruçlarını açan davetliler daha sonra sanatçı Bülent Yetiş'in ilahi ve Türk Sanat Müziği ile güzel bir akşam geçirdi.

 

HABERE YORUM KAT