1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Gölyaka’da denetimlerde ceza yağdı
Gölyaka’da denetimlerde ceza yağdı

Gölyaka’da denetimlerde ceza yağdı

DÜZCE(İHA) – Düzce'nin Gölyaka ilçesinde Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentin giriş ve çıkışlarında trafik ve asayiş denetimlerini artırdı.

A+A-

DÜZCE(İHA) – Düzce'nin Gölyaka ilçesinde Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentin giriş ve çıkışlarında trafik ve asayiş denetimlerini artırdı. Ekipler modifiyeli araçlara yönelik egzoz kontrolü ve genel trafik uygulaması gerçekleştirirken, abartı egzoz bulunan araçlara, cezai işlem uygulandı.

Yüksek ses çıkararak çevreyi rahatsız eden abart egzozların takıldığı araçlar gürültü kirliliğine neden oluyor. Bazı otomobil ve motosikletlerin modifiyeli yani abart egzozla aşırı ses çıkararak rahatsızlığa neden olması nedeniyle Gölyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü ilçe merkezinde çalışmalar başlattı. Yapılan uygulamada, trafik ekipleri özellikle sürücülere evrak ve ehliyet, plaka sorgulamasından geçirdi. Tek tek sürücüler ve araç içerisinde bulunan kişiler sorgulandı.

Uygulamada 120 araç kontrol edilirken, trafik güvenliğini tehlikeye sokan, evrak eksikliği bulunan ve ehliyeti olmayan sürücülere ceza yağdı. Emniyet ekiplerinin yaptıkları kontrollerde sürücülere 25 bin TL ceza kesildiği öğrenildi. Öte yandan, ruhsatsız, plakasız ve şase numarası olmayan, muayenesi yapılmamış motosikletler trafikten men edildi. Trafikten men edilen otomobil ve motor sayısının ise 33 olduğu ifade edildi.

İHA

HABERE YORUM KAT