1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gönen Kaymakamı Parlak açığa alındıktan sonra sırra kadem bastı
Gönen Kaymakamı Parlak açığa alındıktan sonra sırra kadem bastı

Gönen Kaymakamı Parlak açığa alındıktan sonra sırra kadem bastı

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Balıkesir'de görevden uzaklaştırılan Gönen Kaymakamı Hüseyin Parlak, sırra kadem bastı.

A+A-

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Balıkesir'de görevden uzaklaştırılan Gönen Kaymakamı Hüseyin Parlak, sırra kadem bastı. Gönen'de Kaymakam Parlak'ın kaçtığı iddia edilirken, aralarında Gönen Müftüsü Hayrullah Yavuz'un da olduğu 81 kişi daha açığa alındı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ilk görevden el çektirilenler arasında yer alan Gönen Kaymakamı Hüseyin Parlak'ın kaçtığı iddia edildi. Görevden alma kararı sonrasında ilçede bir daha görülmeyen Kaymakam Parlak'ın kaçtığı iddia edilirken, yeni açıklanan karar ile aralarında Gönen Müftüsü Hayrullah Yavuz'un da olduğu 81 kişi daha görevinden uzaklaştırıldı. Ayrıca, Gönen İlçe Tarım Gıda Hayvancılık Müdürlüğü'nde görevli 2 veterinere de görevden el çektirilirken, 36 öğretmenin açığa alındığı ve 24 öğretmenin de lisansının iptal edildiği öğrenildi. Yapılan çalışmalar ile, Gönen Devlet Hastanesi'nde 5 sağlık personeli, Vergi Dairesi Müdürlüğü'nde 4 memur, 2 polis memuru, 2 hakim, 2 belediye personeli de görevinden uzaklaştırıldı.

HABERE YORUM KAT