1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gördes’in içme suyu depolarındaki çalışmalar denetlendi
Gördes’in içme suyu depolarındaki çalışmalar denetlendi

Gördes’in içme suyu depolarındaki çalışmalar denetlendi

A+A-

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Gördes'te içme suyu depolarında devam eden bakım-onarım çalışmalarını yerinde takip etti. Vatandaşlara ulaşan suyun kalitesini artırmak için yapılan çalışmalar kapsamında 11 içme suyu deposu yenileniyor.

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde içme suyu depolarının bakım-onarımlarını gerçekleştirerek vatandaşların hizmetine sunmaya devam ediyor. Gördes'te toplamda 11 adet içme suyu deposunun yenileme işlemleri hızlı bir şekilde sürüyor. Güneşli, Evciler, Balıklı, Efendili, Kıymık, Dereçiftlik, Karaağaç, Börez, Dutluca, Karakeçili ve Malaz mahallerinde bulunan içme suyu depolarının bakım-onarımları gerçekleştirilerek vatandaşlara ulaşan suyun kalitesi ve niteliği artırılıyor. Yapılan işlerin ilerleyişini görmek amacıyla Efendili, Kıymık, Güneşli ve Karakeçili mahallelerinde yer alan depolar MASKİ ekiplerince denetlendi.

Depolarda yapılan bakım-onarım çalışmaları

Mahallerde bulunan içme suyu depolarında dış cephe boyama, temizlik, paslanmış su borularını ve vanalarını yenileme ile fayans döşeme işlemleri yapılıyor. Vatandaşlara ulaşan suyun daha sağlıklı biçimde depolanması için onarımların tamamlanmasının ardından gerekli temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları yapılıyor.

Gördes’in içme suyu depolarındaki çalışmalar denetlendi

HABERE YORUM KAT