1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Görevden ihraç edilen uzman çatıya çıktı
Görevden ihraç edilen uzman çatıya çıktı

Görevden ihraç edilen uzman çatıya çıktı

Kocaeli'de bir binanın çatısına çıkarak bıçakla kendini yaralayan şahıs, FETÖ soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırıldığını söyleyerek intihar etmek istedi.

A+A-

Olay Kocaeli'nin Kartepe ilçesi Uzunçiftlik mahallesi Tanrıkulu sokakta meydana geldi. Ednilen bilgiye göre Doğu illerinde uzaman çavuşluk görevi yaptığını iddia eden Arslan Güngör(27) adlı şahış, çatıya çıkarak intihar etmek istedi. İşini kaybettikten sonra borçlarını ödeyemediği için eşinin de çocuğunu alarak kendisini terk ettiğini iddia eden Güngör, 4 katlı binanın çatısına çıkarak önce yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelerek kendisini indirmek isteyen polislere direnen Güngör, daha sonra yanındaki bıçakla kendisini yaralayarak polisleri uzaklaştırdı.

Daha sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri de bina zeminine hava yastığı kurarak önlem aldı. Polis ekiplerinin uzun süren ikna çabaları sonucu intihar etmekten vazgeçen Güngör, bina çatısında polislere sarılarak aşağıya indirildi. Yaralandığı için ambulansa götürülen Arslan Güngör, "Bana FETÖ'cüsün diyerek beni kumpasa getirdiler. Hem onurumu, hem işimi kaybettim" dedi.

Güngör daha sonra ambulansla hastaneye kaldırılarak yapılan tedavisinin ardından ifadesinin alınması için emniyete götürüldü. İntihar etmek isteyen Arslan Güngör'ün doğu illerinde 3 sene uzman çavuş olarak askeri görevde bulunduğu ve 1 yıl önce ihraç edildiği öğrenildi. İş bulmak için geldiği Kocaeli'de iş için başvuru yaptığı yerin işletmecisi ise Güngör'ün evli ve bir çocuk babası olduğunu, işini kaybettikten sonra borçlandığı ve borçlarını ödeyemeyince de eşi tarafından terk edildiğini söyledi. Son olarak da borçları artınca intihar etmek için misafir olarak kaldığı arkadaşına ait evin çatısına çıktığını belirtti.

Görevden ihraç edilen uzman çatıya çıktı

Görevden ihraç edilen uzman çatıya çıktı

Görevden ihraç edilen uzman çatıya çıktı

Görevden ihraç edilen uzman çatıya çıktı

HABERE YORUM KAT