1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Görevlendirme yapılan belediye asfaltlama çalışmalarını tamamladı
Görevlendirme yapılan belediye asfaltlama çalışmalarını tamamladı

Görevlendirme yapılan belediye asfaltlama çalışmalarını tamamladı

İçişleri Bakanlığınca KHK kapsamında görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yol çalışmalarında 226 bin ton sıcak asfalt kullandı.

A+A-

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesiasfaltlama çalışmalarını tamamladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 2016 yılı asfalt ve yol yapım çalışma programını sona erdirdi. Program kapsamında kent merkezindeki bulvar ve caddelerde 164 bin ton, bakım ve onarım çalışmalarında ise 62 bin ton olmak üzere 226 bin ton sıcak asfalt kullanıldı.

Öte yandan, Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü ise ilçelerde 397 kilometre sathi kaplama ve 412 kilometre stabilize yol çalışması yaptı, 104 bin metrekarelik alana kilitli parke taşı döşedi.

2017 yılında kent merkezinde 500 ton sıcak asfalt sermeyi hedefleyen belediye ilçelerde ise bin 100 kilometrelik yolda sathi kaplama yapmayı planlıyor.

HABERE YORUM KAT