1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. GÜBRETAŞ burs başvurusu 9 Aralık’a kadar sürüyor
GÜBRETAŞ burs başvurusu 9 Aralık’a kadar sürüyor

GÜBRETAŞ burs başvurusu 9 Aralık’a kadar sürüyor

Tarım sektöründeki nitelikli insan gücünü desteklemeyi amaçlayan GÜBRETAŞ, başarılı ziraat fakültesi öğrencilerine 4 yıl boyunca karşılıksız eğitim bursu veriyor. Ekim-Haziran dönemi için aylık 300 TL ödenecek.

A+A-

Sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında tarım sektörünün geleceği için eğitime de yatırım yapan GÜBRETAŞ, ziraat fakültelerinde eğitim görüp ekonomik desteğe ihtiyacı olan belli sayıda çiftçi çocuğuna ilk sınıftan başlayarak, lisans eğitimi boyunca geri ödemesiz Eğitim Bursu desteği veriyor.

2016-2017 öğrenim döneminde 300 TL olarak belirlenen GÜBRETAŞ Eğitim Bursu için başvurular devam ediyor. Ziraat fakültesini bu yıl kazanıp bu burs desteğinden yararlanmak isteyen öğrenciler, 9 Aralık 2016 gecesine kadar şirketin internet sayfası (www.gubretas.com.tr) üzerinden formu doldurarak burs için başvuru yapabilecek.

Başvurularda çiftçi çocuğu olmak ve ziraat fakültesinin Bahçe Bitkileri, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme bölümlerinden herhangi birinin hazırlık veya 1. sınıfına ilk kez bu yıl kayıt yaptırmış olma şartları aranıyor.

GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’nu bu yıldan itibaren almaya hak kazanan öğrencilerin isim listesi, 23 Aralık 2016 tarihinde şirketin internet sitesinden açıklanacak.

Sektörde değişim ve dönüşümün yolunun eğitimden geçtiğine inandıklarını belirten GÜBRETAŞ Genel Müdür Vekili İbrahim Yumaklı, “Bu amaçla bir yandan her yıl 2 bine yakın noktada 150 bin çiftçiyi ve ziraat mühendisini bilinçli tarımı yaygınlaştırmak için eğitim toplantılarında buluştururken, diğer yandan yaptırdığımız okul binaları ve üniversite öğrencilerine verdiğimiz burslarla her alanda eğitime ve geleceğe destek oluyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT