1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gülen'den Obama'ya çağrı: Erdoğan'ı devir yoksa...
Gülen'den Obama'ya çağrı: Erdoğan'ı devir yoksa...

Gülen'den Obama'ya çağrı: Erdoğan'ı devir yoksa...

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Obama'ya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı durdurması için çağrıda bulundu.

A+A-

15 Temmuz darbe girişiminin mimarı, terör örgütü FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen, örgütün faaliyetleri için, "Bu bağımsız olmanın bedeli olarak tanımlanabilir. Ben pişman değilim" dedi.

ABD haber sitesi Politico'nun sorularını yanıtlayan Gülen, Türkiye'nin acı çektiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sorumlu olduğunu iddia ederek, "Tek üzüntüsünün, bu gidişatın karşısında kimsenin duramıyor olması" olduğunu söyledi.

Küstah çağrı

Erdoğan'ı durdurması için açık çağrıda bulunan teröristbaşı, darbe girişimine ilişkin operasyonları 'cadı avı' olarak niteleyerek, "Ancak dünya liderleri bu cadı avına karşı etkili bir turum geliştirmezse Türkiye'de cumhurbaşkanını durduracak bir iç dinamik yok" dedi.

"Pişman değilim"

2011 yılından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sonra FETÖ'nün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında tutum sergilediğini söyleyen FETÖ elebaşı, "Bu bağımsız olmanın bedeli olarak tanımlanabilir. Ben pişman değilim, dostlarımın da pişman olduğunu sanmıyorum" dedi.

"Erdoğan beni ciddiye almaz"

Gülen daha sonra gelen bir soru üzerine ise, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın benimle konuşmaya değeceğini düşüneceğini sanmıyorum" dedi. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup gönderdiğini hatırlatan Gülen, "Girişimlerimin hiçbiri ciddiye alınmadı" diye konuştu.

Teröristbaşı Gülen, Obama'dan da, "Türkiye'yi doğru yönlendirmeyi" beklediğini söyledi.

HABERE YORUM KAT