1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gümüşhane’de Demokrasi Nöbeti 14.gününde
Gümüşhane’de Demokrasi Nöbeti 14.gününde

Gümüşhane’de Demokrasi Nöbeti 14.gününde

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından Gümüşhane'de başlayan Demokrasi Nöbeti programı 14.gününde de devam...

A+A-

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından Gümüşhane'de başlayan Demokrasi Nöbeti programı 14.gününde de devam etti.

Atatürk Caddesi Belediye Başkanlığı önündeki program saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunması, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua ile başladı.

Kurulan platform ve dev ekran yardımıyla gerçekleştirilen programda Gümüşhaneli şehitlerle ilgili sinevizyon gösterisi yapıldı. Duygusal anların yaşandığı bu esnada alanda bulunan şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

Osmangazi Camii imam hatibi Alim Bayır ve ekibi tarafından hazırlanan ilahi dinletisi ile Gümüşhaneli sanatçı Onur Akgül'ün seslendirdiği kahramanlık türkülerine alanda bulunan vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla coşkulu şekilde eşlik etti.

Gümüşhane İşitme Engelliler Derneği üyelerinin "Vatan toprağı satılamaz" pankartı ve ellerindeki Türk bayraklarıyla sahneye çıktığı program diğer etkinliklerle gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Programa Gümüşhane Valisi Okay Memiş, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan, eşi İlke Danışan, Belediye Başkanı Ercan Çimen, eşi Gülsen Çimen, Vali Yardımcıları İsmail Özkan, Şenol Turan, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gümüşhane’de Demokrasi Nöbeti 14.gününde

Gümüşhane’de Demokrasi Nöbeti 14.gününde

Gümüşhane’de Demokrasi Nöbeti 14.gününde

HABERE YORUM KAT