1. HABERLER

  2. FRANÇAİS

  3. Gün ağarmadan ayrılmıyorlar
Gün ağarmadan ayrılmıyorlar

Gün ağarmadan ayrılmıyorlar

Cuntacıların Türkiye’ye yaptığı hain saldırı sonrası meydanlara akın eden vatandaşlar kutlu direnişini sürdürüyor. ‘Vatan nöbeti’nin 12.gününde gözünü kırpmadan siperde olan Konya halkı da Mevlana Meydanı’nda gün ağarana kadar görevini yapıyor.

A+A-

“turkiye-daima-ilerleyecek”.jpg

“TÜRKİYE DAİMA İLERLEYECEK”

 “Bu kadar milletin canını yakmaya ne hakları var” diyerek konuşmasına başlayan Adem Gürer,  “Allah onların belalarını versin. Bu halkın vergisiyle o askerler, komutanlar maaş alıyor. Dünya kadar para kazandılar. O erlere yazık oldu. İlk günden beri her akşam Mevlana Meydanı’nda nöbet bekliyoruz. Sabah işe gidiyoruz, akşam buraya geliyoruz. Devletimiz, milletimiz için bunu yapmak zorundayız. Başımızda böyle bir komutan olduğu müddetçe Türkiye daima ilerleyecek. Diğer ülkeler de bunu görüyorlar. Ne mutlu bu vatana. İnşallah diğer Müslüman ülkeler bizi örnek alırlar. 81 vilayetten milyonlarca halk nöbet tutuyor. Cumhurbaşkanımız çıkın dedi herkes sokaklara döküldü. Halkımız en güzel teşekkürü hak ediyor” ifadelerini kullandı.

“gerekli-mesaji-aldilar”.jpg

“GEREKLİ MESAJI ALDILAR”

Dünyanın Türk milletinin gücünü gördüğünü ifade eden Bülent Gürcan, “Cemaat gibi gruplaşmalar gerekli mesajı almıştır. Eğer bugün medyamız ve iletişim ağımız bu kadar kuvvetli olmasaydı Türkiye’de geçmişte yapılan darbenin sonuçlarına yeniden katlanmak zorunda kalırdık. O yüzden halkımız birlik oldu ve örgütlenmiş çetelere amaçlarını gerçekleştirme fırsatı vermedi. Darbe haberini duyduğumda biraz gerildim. Önce bir abdest alıp sonra kendimi toparladım. Dua ettim ve gelişmeleri yayınlardan takip ettim. O yayınlarda izlediklerim sonrasında başarısız olacaklarını anlamıştım. Türk milletinin o geceden bu yana süren birlik beraberliği diğer ülkelere örnek olabilir ama bizim başardığımızı başaramazlar. Çünkü vatan sevdası bizim genlerimizde var. Türkler tarihte hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiştir” dedi.

“inanan-insanlar-darbeyi-engelledi”.jpg

“İNANAN İNSANLAR DARBEYİ ENGELLEDİ”

“Kulların bir hesabı varsa, bizleri yaratan Cenabı Hakk’ın da bir sabrı vardır” diyen Mevlüt Paköz, “Allah sabreder ama nihayetinde kulların yapmış oldukları o ihanetleri tekrar üzerlerine çevirir. Bu gösteriyor ki Müslüman olduklarını iddia eden bir avuç çapulcu, hain gereken karşılığını alacaklar. Bunlara söylenecek söz yok. Daha önceleri bunlar Müslüman insanlar diyerek bizler de zaman zaman bu yanılgıya düştük. İnsanların alnındaki o hain yazısını okuyacak bir evliya olmadığımız için onların hainliklerini bilemedik. Artık bu saatten sonra hala onlarla hemhal olan insanlara söylenecek söz yok. Bu yapılacak darbenin karşısında iman gücüyle halkımız bu girişimi engelledi. Allah’ın gücüyle kimse baş edemez. Allah nasip etti ve bu insanlar bu işi başardı. Darbeyi engellemeyi inanan insanların gücü başardı” şeklinde konuştu.

“cok-guzel-goruntuler-var”.jpg

“ÇOK GÜZEL GÖRÜNTÜLER VAR”

Darbe girişiminin şerefsizlik olduğunu söyleyen Mustafa Ölmez, “Milletimizin birliğine söyleyecek sözümüz yok. Ülkemizin her şehrinde meydanlarda çok güzel görüntüler var. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi herkes bakkala koşmadı da meydanlara koştu. Çok da iyi oldu. Mısır ikinci darbede yıkıldı. İnşallah bundan sonra bizi örnek alıp ülkelerini savunurlar. Darbe haberini duyduğumuzda korkuya kapılmadık. Hemen arabalarımıza binip meydana geldik.  O geceden beri de nöbet tutuyoruz” dedi.

“ulkem-adina-destekteyim”.jpg

“ÜLKEM ADINA DESTEKTEYİM”

İlk günden beridir aralıksız bir şekilde meydanlara geldiğini söyleyen Numan Tekin, “Ne parti, ne de kişisel olarak yapmıyorum bunu. Tamamen ülkem adına destekteyim. Destek olmaya da devam edeceğim.  Milletimiz eski darbe dönemlerinde iletişimin kısıtlı olmasından dolayı başarılı olamamıştı. Ama 2016 tarihinde iletişim çok iyi durumda. Bir anda halk haberi aldı ve ateşlendi. Ben de ilk gün haberi alır almaz meydana koştum. Bizim bütünlüğümüz İslam coğrafyasına örnek olur. 15 Temmuz’da haberi aldığımda korkmuştum da ama milletin bu muhteşem birlikteliğini gördüğümde gurur duydum. Çok güzel bir şey” ifadelerini kullandı.

“turk-milleti-bir-birine-kancadir”-001.jpg

“TÜRK MİLLETİ BİR BİRİNE KANCADIR”

FETÖ’cülerin halkı bezdirmeye çalıştıklarını ama bezdiremediklerini söyleyen Orhan Demiraslan, “Milletimiz bunun üstesinden geldi. Bunların yaptığı büyük hainlik. Türk milleti birbirine kancadır. Yıllardır bir ve beraber olmuştur. Bundan sonra da olacaktır. 80 darbesinde İzmir’deydim. Her köşe başında askerler vardı. Rahat hareket edemiyorduk. Birçok yasak vardı. Ama şimdi bugünkü yaşadığımız başka bir şey. Milletimizin bütünlüğüyle bunu püskürttük. Hainler kendi halkına silah doğrulttu. Bunun açıklaması yok. Darbe girişimini ilk duyduğum anda tüylerim ürperdi. Ne yapacağımı şaşırdım. TV’de cumhurbaşkanımızı gördüğümde rahatladım. Onun talimatıyla hemen meydana koştum. Vasıtam olsa Ankara’ya gidip direnişi farklı şehirde de yaşamak isterdim ama bunu yapamıyorum. Konya’mızda ara vermeden her gün burada nöbet bekliyorum” dedi.

HÜSEYİN KOYUNCUOĞLU / YENİ HABER GAZETESİ

Etiketler :

HABERE YORUM KAT