1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. GÜNCELLEME - İkizlerini dünyaya getirdikten sonra yaşamını yitirdi
GÜNCELLEME - İkizlerini dünyaya getirdikten sonra yaşamını yitirdi

GÜNCELLEME - İkizlerini dünyaya getirdikten sonra yaşamını yitirdi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir öğretmen, doğum yaptıktan bir süre sonra fenalaşarak hayatını kaybetti - Eşini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Başar İleri: "Allah'ın takdiri böyleymiş. En mutlu günümüzdü" - İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan: "Maalesef

A+A-

ANTALYA (AA) - Muğla'nın Fethiye ilçesinde ikiz dünyaya getiren öğretmen, doğumdan bir süre sonra yaşamını yitirdi.

Antalya'nın Kaş ilçesinde öğretmenlik yapan Şule Siray Arıkan İleri (36), Fethiye ilçesindeki özel bir hastanede ikiz doğurdu. Doğumdan sonra bebekleriyle ilgilenen İleri, bir süre sonra fenalaştı. Kalp yetmezliği yaşadığı öne sürülen İleri, hastanedeki müdahaleye rağmen kurtarılmadı.

İleri, Yeni Cami'de düzenlenen törenin ardından Taşyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze törenine Kaş Kaymakamı Ulaş Akhan, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, İleri'nin eşi Başar İleri, öğretmen arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başar İleri, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin bilinen herhangi bir rahatsızlığı olmadığını, doğumdan saatler sonra hayatını kaybettiğini söyledi. Eşini kaybettiği için büyük üzüntü yaşadığını ifade eden İleri, "Allah'ın takdiri böyleymiş. En mutlu günümüzdü." dedi.

İleri'nin dünyaya getirdiği kız ve erkek bebeklere, henüz isim verilmediği öğrenildi.

- "Mesai arkadaşımızı kaybetmiş olmanın üzüntüsü içerisindeyiz"

Kaş Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, Palamut İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan İleri'nin hayatını kaybetmesinden dolayı üzüntülü olduklarını söyledi.

Eşi Mevlüt Başar İleri'nin de Çavdır Ortaokulu'nda görev yaptığını ifade eden Atılgan, "Maalesef çok üzücü bir durum, mesai arkadaşımızı kaybetmiş olmanın üzüntüsü içerisindeyiz. İkiz bebekleri dünyaya gelmişti, 3,5 yaşında bir çocukları daha vardı. Allah yakınlarına, sevenlerine sabırlar versin." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT