1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gurbetçilerin memleket yolculuğu başladı
Gurbetçilerin memleket yolculuğu başladı

Gurbetçilerin memleket yolculuğu başladı

Yaşadıkları ülkelerden tatillerini Türkiye'de geçirmek üzere yola çıkan gurbetçiler, Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan yurda giriş yapmaya başladı.

A+A-

Yaşadıkları ülkelerden tatillerini Türkiye'de geçirmek üzere yola çıkangurbetçiler, Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan yurda giriş yapmaya başladı.

Hollanda'dan Türkiye'ye gelen Malik Bağcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıllık tatilini İzmir'de geçireceğini söyledi.

Memleketinde yakınları ve arkadaşlarıyla görüşeceğini belirten Bağcı, "Yolculuğumuz iyi geçti. Sınır kapılarında çok beklemedik. Bu yıl tatilimiz ramazana denk geldi. Ramazanı da Türkiye'de geçirmek mutluluk verici olacak bizim için." dedi.

Almanya'dan gelen Kemal Engindeniz ise Bandırma'ya yakınlarının yanına gittiğini belirterek, "Yolda bazı sorunlar yaşasak da sonuçta memleketimize geldik. Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra bütün yorgunluğumuz geçti." diye konuştu.

Gurbetçi girişleri temmuzda artacak

Almanya'dan ailesiyle yurda gelen Sevim Kara da Türkiye'ye geldiği için mutlu olduğunu söyledi.

Bu arada, bazı gurbetçilerin de ramazanı baba ocağında geçirmek için okullarından ve çalıştıkları iş yerlerinden izin alarak tatil sezonundan önce Türkiye'ye geldiği öğrenildi. 

Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan gurbetçi girişlerinin temmuz ayı başlarında artması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT