1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Güvenlik güçlerine kartpostalla moral verecekler
Güvenlik güçlerine kartpostalla moral verecekler

Güvenlik güçlerine kartpostalla moral verecekler

A+A-

PTT Genel Müdürlüğü tarafından Ramazan Bayramı öncesi yurt genelinde yürütülen kampanya kapsamında Bursa'dan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görevli güvenlik güçlerine kartpostal gönderilmesine başlandı.

Ramazan Bayramı'nı kutlamak ve birliktelik ruhunu güçlendirmek amacıyla "Tebrik Kartı Bizden, Güvenlik Güçlerimize Göndermek Sizden" adlı kampanya hazırlandı.

Yurt genelindeki PTT şubelerine gelenler, güvenlik güçlerinin operasyonlarda çekilmiş 4 fotoğrafı bulunan kartpostallara duygu ve düşüncelerini yazıp zarfa koyarak, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 127 karakoldan herhangi birine gönderebiliyor. PTT, kartpostal ve zarf temini ile gönderi hizmetini ücretsiz veriyor.

Heykel semtindeki Bursa PTT Başmüdürlüğünde düzenlenen törende konuşan Başmüdür Hasan Olcay, bu kampanyanın, Doğu ve Güneydoğu'daki illerde görev yapan güvenlik güçlerinin motivasyonunu artırmak için başlatıldığını söyledi.

Bu bölgelerdeki operasyonlarda çekilmiş, ulusal medyada yer alan ve ilgi gören fotoğrafların seçildiğini belirten Olcay, "Bunlar farklı farklı bastırılan 4 kartpostalda yerini aldı. Biz de bu kartpostalları ücretsiz olarak vatandaşlarımıza takdim ediyoruz. Onlar da duygu ve düşüncelerini yazarak karakollara gönderecekler. Bayramın birliktelik ruhunu korumaya çalışacağız. Ülkemizin yaşadığı bu zor günlerde, en büyük kutsal görevi üstlenen güvenlik güçlerimize desteğimizi sürdüreceğiz." diye konuştu.

Daha sonra, Vali Vekili Ergun Güngör ve Olcay ile bir grup vatandaş, sloganı "Size Minnettarız" olarak belirlenen kampanyaya katılarak, duygu ve düşüncelerini yazdıkları kartpostalları postaya verdi.

HABERE YORUM KAT