1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Güvenpark şehidinin ismi okulda yaşatılacak
Güvenpark şehidinin ismi okulda yaşatılacak

Güvenpark şehidinin ismi okulda yaşatılacak

Kızılay Güvenpark'ta 13 Mart'ta düzenlenen terör saldırısı sonucu şehit olan Milli Eğitim Bakanlığı çalışanı Hamide Sibel Çetinkaya'nın ismi, Nevşehir'in Gülşehir ilçesindeki Anadolu lisesine verildi.

A+A-

Kızılay Güvenpark'ta 13 Mart 2016'da düzenlenen terör saldırısı sonucu şehitolan Milli Eğitim Bakanlığı çalışanı Hamide Sibel Çetinkaya'nın kızı Emine Burçin Arslan, Gülşehir Anadolu Lisesinin isminin "Şehit Hamide Sibel Çetinkaya Anadolu Lisesi" olarak değiştirilmesini büyük bir sevinçle karşıladıklarını belirterek, annesinin hayatını kaybettiği güne kadar, 36 yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığında çalıştığını söyledi.

Arslan, desteklerinden dolayı ailesi adına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'e teşekkürlerini ileterek, "Bize çok destek oldular. Bize sahip çıktılar. Bizi yalnız hissettirmemeye çalıştılar." dedi.

Annesinin Nevşehir Gülşehir'de doğduğunu ve ilkokulu bir müddet orada okuduğu kaydeden Arslan, memleketinin olduğu bir okulda annesinin isminin yaşatılmasının, o okulda okuyacak insanların tanıdıkları olmasının mutluluk verici olduğunu belirtti.

"Sevinç ve hüznü bir arada yaşadım"

Okula annesinin isminin verileceğini ilk duyduğunda sevinç ile hüznü bir arada yaşadığını anlatan Arslan, "Sevindim, üzüldüm. 'Buna da mı seviniyoruz' dedim. Kabullenip böyle bir şeye sevinmek insanı çok yaralayan bir şey ama bir anlamda da annemin isminin bir okulda yaşıyor olması bizi gururlandıracak, torunlarını gururlandıracak." şeklinde konuştu.

Annesi Çetinkaya'nın, bütün insanlara, özellikle de çocuklara, öğrencilere karşı çok yardımsever olduğunu, onlara kendi imkanları ile yardım ettiğini, kıyafetler aldığını, yardım toplayıp çocukları giydirdiğini belirten Arslan, "Belki de bu yaptıklarının ödülüdür. Allah'ın bir lütfudur. Öyle düşünmek istiyorum. Umarım çok iyi bir yerdedir." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT