1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Güvercinler taklayı bu kez 'Perihan' için attı
Güvercinler taklayı bu kez 'Perihan' için attı

Güvercinler taklayı bu kez 'Perihan' için attı

Tekirdağ'da her hafta kurulan güvercin mezadından elde edilen gelir, epilepsiyle mücadele eden 9 yaşındaki kız çocuğunun tedavisi için bağışlandı.

A+A-

Tekirdağ'da, güvercin sevdalıları, kuşlarını bu hafta epilepsiyle mücadele eden 9 yaşındaki Perihan Zerman için uçurdu. Mezattan elde edilen gelir kız çocuğunun ailesine bağışlandı.

Çınarlı Mahallesi'nde bir kahvehanede her hafta buluşan güvercin meraklıları, mezat zamanı geldiğinde güvercinlerinin hünerlerini sergilemek için birbirleriyle yarışıyor. Kanat çırpışından, takla sayısına kadar güvercinlerini yarıştıran kuş meraklıları, bu kez iyilikte müsabakaya karar verdi.

Bu haftaki mezat gelirini epilepsiyle mücadele eden Perihan Zerman için bağışlamaya karar veren güvercinciler, mezadı kız çocuğu için açtı.

Mardin, Selanik, balon, sultan, dragon, ak kuyruklar taşıma kafeslerinden çıkarıldı, alıcılara kuşların endamları, tüy parlaklıkları gösterildi. Satılan her güvercinin küçük Perihan'a can ve umut olması için mezat sahipleri yoğun çaba sarf etti. Bir saat süren mezat sonunda Perihan Zerman için 10 bin lira toplandı.

HABERE YORUM KAT