1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Hacı Murat'ından 40 yıldır ayrılmadı
'Hacı Murat'ından 40 yıldır ayrılmadı

'Hacı Murat'ından 40 yıldır ayrılmadı

Eskişehir'de yaşayan emekli şoför Recep Gürlü (59), 1976'da satın aldığı, halk arasında "Hacı Murat" olarak bilinen "Murat 124" model otomobilinden 40 senedir vazgeçemiyor.

A+A-

Eskişehir'de yaşayan emekli şoför Recep Gürlü (59), 1976'da satın aldığı, halk arasında "Hacı Murat" olarak bilinen "Murat 124" model otomobilinden 40 senedir vazgeçemiyor.

Gürlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, otomobillere olan sevgisinden dolayı uzun yıllar şoför olarak çalıştıktan sonra emekli olduğunu, özellikle klasik arabalara büyük ilgi duyduğunu söyledi.

1976'da satın aldığı Murat 124 model otomobilini orijinal haliyle muhafaza ettiğini ve arabasını çok sevdiğini belirten Gürlü, "Arabamla yatıp arabamla kalıyorum. Arabam neredeyse benim her şeyim. Beni doktor gibi tedavi ediyor diyebilirim." ifadelerini kullandı.

"Benim gözümde buna maddi değer biçilmez"

Aracını orijinal haliyle muhafaza etmek için büyük çaba gösterdiğini vurgulayan Gürlü, şöyle konuştu:

"1976'da evlendim ve aynı yıl şu an kullandığım Murat 124 model aracı satın aldım. 1976'da hem eşime hem de arabama kavuştum. Bu yıl hem evliliğimin 40'ıncı yıl dönümü hem de arabamın 40'ıncı yaş günü. Arabam fabrikadan çıktığı ilk günkü gibi her şeyiyle orijinaldir. Arabam benim her şeyim. Benim gözümde buna maddi değer biçilmez." 

Oğlu da Murat 124 tutkunu

Recep Gürlü'nün oğlu Serhat Gürlü de babasındaki klasik araç tutkusunun, küçük yaşlardan itibaren kendisinde de oluştuğunu söyleyerek, "Kendimi bildim bileli klasik arabalarla uğraşıyorum. Bu sevda ve gönül işi. Arabalarımızla ilgilenirken adeta bir terapi merkezine gitmiş gibi huzur buluyoruz." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT