1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Halep'te yerleşim yerine hava saldırısı: 39 ölü
Halep'te yerleşim yerine hava saldırısı: 39 ölü

Halep'te yerleşim yerine hava saldırısı: 39 ölü

Rus uçaklarının Halep'te muhaliflerin kontrolündeki bölgelere düzenlediği hava saldırısında ölenlerin sayısı 22'ye, yaralıların sayısı 39'a yükseldi.

A+A-

Halep'teki kurtarma çalışmalarını yürüten sivil savunma müdürü Mohammed Novlo, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rus ordusuna ait savaş uçaklarınınHalep'te yönetim karşıtlarının denetimindeki Şear ve Meşhed semtlerinde yerleşim alanlarını bombaladığını söyledi.

Saldırılarda Meşhed'te 6, Şear'da 16 kişinin yaşamını yitirdiğini, 39 kişinin yaralandığını belirten Novlo, Rusların Şear'da yerleşim yerine düzenlediği hava saldırısında tamamen yıkılan 5 katlı bir binanın enkazları altında kalan 4 ailenin kurtarılmayı beklediğini kaydetti.

Kısıtlı imkanlarla enkaz kaldırma çalışmalarını yürüttüklerini dile getiren Novlo, sivil savunma ekiplerinin çok sayıda cansız bedeni enkaz altından çıkardığını aktardı.

Enkaz altında 6 yaşındaki kız çocuğu Rağed Şeyh Kasım'ın cesedinin çıkartıldığını anlatan Novlo, ''Her gün enkaz altından çocuk cesetleri çıkarıyoruz. Bu psikolojimizi bozuyor. Bu çocukların ne günahı var ama maalesef bu savaşın diyetini çocuklar, kadınlar ve yaşlılar ödüyor.'' dedi.

HABERE YORUM KAT