1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Halisdemir'in şehit edilmesi davasına 20 Martta devam edilecek
Halisdemir'in şehit edilmesi davasına 20 Martta devam edilecek

Halisdemir'in şehit edilmesi davasına 20 Martta devam edilecek

Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen cuntacı general Terzi'yi vurarak, FETÖ'nün darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Halisdemir'i şehit eden darbecilerin yargılanacağı davanın görülmesine 20 Mart'ta devam edilecek.

A+A-

Özel Kuvvetler Komutanlığını (ÖKK) ele geçirmek isteyen cuntacı general Semih Terzi'yi vurarak, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir'i şehit eden darbecilerin yargılanacağı davaya 20 Mart'ta devam edilecek.

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada 15 Temmuz gecesi öldürülen cuntacı general Terzi'yle birlikte Diyarbakır'dan gelen ÖKK özel timine mensup 18 sanık hakim karşısına çıkacak.

21 Şubat'ta başlayan, 3 günlük yargılamanın ardından ara verilen davanın 20 Mart'taki duruşmasında tanık beyanları dinlenecek, oturumlar 21 ve 22 Mart'ta da devam edecek.

Şehit Halisdemir'in eşi Hatice Halisdemir ile İsmail Oğuz ve Ayşe Şahin'in "müşteki" olarak yer aldığı davada, Ahmet Kara, Ahmet Muhammed Demi̇rci̇, Ali̇ Güreli̇, Ali̇ Solmaz, Cemal Güleç, Ci̇hat İbrahi̇m Yörük, Erhan Almaz, Erkan Kütükcü, Fati̇h Şahi̇n, Furkan Aslanbay, Gökay Engi̇n, Hali̇t Çeli̇k, Harun Topbaş, Hasan Aksoy, Hüseyi̇n Oğuz, İsmai̇l Çınar, Mehmet Bi̇lge ve Mi̇hrali̇ Atmaca sanık olarak yargılanıyor.

Sanıklardan 17'si hakkında "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ile TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" ve "nitelikli kasten öldürme" suçlarından dörder kez, Mihrali Atmaca hakkında ise "öldürme" suçu da eklenerek 5 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

Ayrıca, bütün sanıklar hakkında "silahlı terör örgütü üyeliğinden" 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

HABERE YORUM KAT