1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Harçlıklarıyla boya alıp sınıflarını boyadılar
Harçlıklarıyla boya alıp sınıflarını boyadılar

Harçlıklarıyla boya alıp sınıflarını boyadılar

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, bir lisenin öğrencileri biriktirdikleri harçlıklarıyla aldıkları boyayla sınıflarını boyadı.

A+A-

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, bir lisenin öğrencileri biriktirdikleri harçlıklarıyla aldıkları boyayla sınıflarını boyadı.

Osman Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri, hazırladıkları "Kendim seçtim, aldım, boyuyorum ve koruyorum" adlı proje kapsamında okuldaki 22 sınıfta boyamayaptı. Her sınıf, belirledikleri renkte aldıkları boyalarla öğretmenlerinin gözetiminde duvarı boyadı.

Öğrencilerden Erva Kolutek, AA muhabirine, sosyal sorumluluk projesi kapsamında sınıflarında boyama yaptıklarını söyledi.

Her sınıf öğrencilerinin harçlıklarını biriktirerek kendi seçtiği renkte boyama yaptığını ifade eden Kolutek, "Sınıfımızın eskiyen boyasını yeniledik. Aynı zamanda daha temiz ve güzel bir ortamda derslerimize gireceğiz. Bu çalışmamızda bizlere destek veren okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz." diye konuştu.

Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Fatih Contarlı ise projeye 22 sınıfta eğitim öğretim gören 600 öğrencinin tamamının katıldığını ve 1 günde tüm sınıfları boyadıklarını bildirdi.

HABERE YORUM KAT