1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hastane bahçesinde 'iyi haber' bekliyorlar
Hastane bahçesinde 'iyi haber' bekliyorlar

Hastane bahçesinde 'iyi haber' bekliyorlar

Sakarya'daki trafik kazasında yaralanan ve AİBÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören kızın yakınları, hastanenin önünde yaklaşık iki haftadır gece gündüz nöbet tutuyor.

A+A-

Sakarya'da meydana gelen trafik kazasında yaralanan ve Abant İzzet Baysal (AİBÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören genç kızın yakınları, yaklaşık iki haftadır hastahane bahçesinde kartondan yatak ve battaniyelerle nöbet tutuyor.

Adıyaman'dan Sakarya'nın Karasu ilçesine fındık toplamak için ailesiyle gelen ve fındık bahçesinden yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan Şehriban Gözek'in (18) tedavisi, AİBÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde sürüyor. Hastane bahçesinde beklemeye başlayan 5 çocuk ve 6 yetişkin, buldukları sünger ve kartonları yatak olarak kullanarak, kızlarından gelecek güzel haberleri bekliyor.

"Kızım iyileşene kadar buradan ayrılmak istemiyorum"

Şehriban'ın annesi İsmigül Gözek (38), AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki aile Adıyaman'dan Sakarya'ya fındık toplamak için geldiklerini belirterek, "Yaklaşık iki hafta önce kızım yolun karşısına geçmek isterken bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Karasu'dan Bolu'ya getirildi ve burada 7 gündür yoğun bakımda. Kaza nedeniyle akciğeri zedelenmişti. Dün de kolundan ameliyat oldu. Çok şükür iyiye doğru gidiyor." diye konuştu.

Bolu'da gecelerin soğuk olduğunu anlatan Gözek, hastanenin bahçesinde çocuklarla 11 kişi olduklarını ve herkesin hastane bahçesinde yattığını söyledi.

Yoğun bakımın önünde gün boyunca kızlarından gelecek güzel haberi beklediklerini anlatan Gözek, "Kızım iyileşene kadar buradan ayrılmak istemiyorum. Benim için yattığım yerin hiç bir önemi yok. Yerde de yatsam fark etmez. Yeter ki kızım sağlığına kavuşsun. Kızımın iki yaşında oğlu da var. O da annesinin iyileşmesini bekliyor. Annesini çok özledi torunum." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT