1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hatay'da yapışık ikizler dünyaya geldi
Hatay'da yapışık ikizler dünyaya geldi

Hatay'da yapışık ikizler dünyaya geldi

Hatay'da sezaryenle doğan ve kalça bölgesinden yapışık olan siyam ikizleri, 6 ay sonra ameliyatla birbirinden ayrılacak.

A+A-

Hatay'da kalça bölgesinden yapışık ikiz erkek bebekleri dünyaya geldi.

Merkez Defne ilçesinde yaşayan 5 yıllık evli Miyase (42) ve Fuat Çakırkaya (42) çifti, tüp bebek tedavisi sonrasında bebek sahibi olacaklarını öğrenince büyük sevinç yaşadı. Doğuma bir ay kala ise ikizlerin kalça kısmından yapışık doğacağını öğrenen aile büyük şaşkınlık yaşadı.

İkizler, yaklaşık 4 gün önce Antakya'daki özel bir hastanede 6 kilo 50 gram olarak dünyaya geldi.

Anne Çakırkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşiyle evlat sahibi olmak için 4 yıl beklediklerini söyledi. En son denedikleri tüp bebek aşılamasında başarılı olduklarını belirten Çakırkaya, şöyle devam etti:

"Çok şükür bebeğimiz oldu. Bebeklerin genel sağlık durumları iyi, sadece kalça tarafında bir yapışma var. Gördüğümüzde çok şaşırdık, hatta biz kız bekliyorduk sürpriz olarak erkek geldiler. İkisini aynı anda kucağıma almak çok güzel bir duygu, Allah herkese tattırsın, yalnız çok zorlanıyorum çünkü ikisini aynı anda kucağıma almak zorundayım."

"İkisi de gayet sağlıklı"

Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Rasim Kamacı ise "Çocuk cerrahlarıyla görüştük. Bebeklerin ayrılması için yapılacak operasyonun bebekler en az 6 aylıkken gerçekleşebilecek. Herhangi bir problem olmayacak ama bu tedavi bittikten sonra operasyon olmaları gerekiyor. MR'dan sonra tüm organlarının nerede yapıştığı ve nerede sonlandığı üzerine bir karara varacağız." ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT