1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Havalar soğudu sobacılar pazarına bahar geldi
Havalar soğudu sobacılar pazarına bahar geldi

Havalar soğudu sobacılar pazarına bahar geldi

Türkiye'nin en ılıman illeri arasında yer alan Aydın'da hava sıcaklıklarının düşmesi uzun süredir işleri durgun giden sobacı esnafını sevindi.

A+A-

Türkiye'nin en ılıman illeri arasında yer alan Aydın'da hava sıcaklıklarının düşmesi uzun süredir işleri durgun giden sobacı esnafını sevindi. Hareketli günler yaşamaya başlayan Aydın Sobacılar Çarşısı soğuğa dayanamayan ve klima ile rahat ısınamayanların uğrak yeri oldu.

Aydın'da hava sıcaklığının yaklaşık 10 derece birden düşmesi ile Aydın'da Arasta Çarşı'sındaki sobacılar hareketlenmeye başladı. Fiyatı 300 TL ile 600 TL arasında değişen sobalar kalorifer ve doğal gazı bulunmayan evlerde yaşayanlar tarafından tercih ediliyor. Aydın sobacılar çarşısı esnaflarından Süleyman Pahsa uzun süredir durgun giden işleri havaların soğumasıyla birlikte açıldığını belirterek, " Aydın'a doğal gazın da gelmesiyle soba yakan azaldı. Bazıları klima ile idare ediyor. Bazıları da sobadan aldığı ısınma keyfini başka bir şeyden alamıyor. Havalar soğudu bizim sobacılar çarşısına adeta bahar geldi. Yaşadığımız yoğunluktan memnunuz. Sobacılar olarak çeşitli şekil ve modeldeki sobalarımızı görücüye çıkardık. Özellikle köyde yaşayan vatandaşlar guzine ile şehirde yaşayan vatandaşlarımız ise normal kovalı soba ile ısınmayı tercih ediyor. Gelişen teknolojiye rağmen halen sobacılık devam ediyor" diye konuştu.

Havalar soğudu sobacılar pazarına bahar geldi

Havalar soğudu sobacılar pazarına bahar geldi

HABERE YORUM KAT