1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Havası en kirli ilçe'ye doğalgaz
'Havası en kirli ilçe'ye doğalgaz

'Havası en kirli ilçe'ye doğalgaz

Türkiye'nin en kirli havasına sahip ilçe olarak belirlenen Edirne Keşan'da doğalgaz dağıtım şebekesinin temeli atıldı.

A+A-

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye'nin en kirli havasına sahip ilçe olarak belirlenen Edirne Keşan'da doğalgaz dağıtım şebekesinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Aşağı Zaferiye Mahallesi Akar Sokak’ta başlatılan şebeke inşaatında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, kış mevsiminde yaşanan hava kirliliğinin özellikle 3-4 yıldır ciddi seviyelere ulaştığını söyledi.

"Vatandaşlarımız daha temiz hava soluyacak"

Hava kirliliğiyle mücadele için belediye, kaymakamlık ve valiliğin çalışmalar yürüttüğünü anlatan Özcan, şunları kaydetti:

"Devlet işleri kolay olmuyor ve 2005 yılında, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'na bu konuda başvuru yaptık. O dönemin şartlarında yatırıma değer bulunmadı. 2006’da kanalizasyon altyapısını yaparken yeniden talepte bulunduk ancak yine teknik olarak mümkün olmadığı cevabını aldık. Teknik olarak mümkün olmadığı iletildi. Son 4 yıldır 2 sabit ölçüm istasyonuyla Keşan’ın hava kalitesi ölçümüne başlandığında rakam olarak hava ne kadar kirli olduğu tespit edildi. Bu dönemde iktidarıyla muhalefetiyle Keşan'a doğal gaz getirilmesi için çalıştık. Vatandaşlarımız daha temiz hava soluyacak. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum."

HABERE YORUM KAT