1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. HDP Hakkari milletvekillerinin tutukluluğuna itiraza ret
HDP Hakkari milletvekillerinin tutukluluğuna itiraza ret

HDP Hakkari milletvekillerinin tutukluluğuna itiraza ret

Terör soruşturması kapsamında tutuklanan HDP Hakkari Milletvekilleri Irmak, Zeydan ve Akdoğan'ın avukatları aracılığıyla yaptığı itirazın reddedilmesine karar verildi.

A+A-

Terör soruşturması kapsamında tutuklanan HDP Hakkari Milletvekilleri Selma IrmakAbdullah Zeydan ve Nihat Akdoğan'ın avukatları aracılığıyla yaptığı itiraz reddedildi.

Hakkari Sulh Ceza Hakimliğince terör soruşturması kapsamında tutuklanan Irmak, Zeydan ve Akdoğan'ın avukatları, tutukluluğun sona erdirilmesi talebiyle itiraz etti.

Talebi değerlendiren Sulh Ceza Hakimliği, daha önce verilen kararda, herhangi bir isabetsizlik görülmediği, kararın usul ve yasaya uygun olduğunu gerekçe göstererek, söz konusu itirazı reddetti.

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında, Hakkari Milletvekilleri Selma Irmak ile Abdullah Zeydan 3 Kasım'da gözaltına alınmış ve 4 Kasım'da çıkarıldıkları mahkemece "terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanmıştı.

Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan ise 7 Kasım'da Hakkari-Çukurca karayolu üzerindeki bir köyden geldiği sırada Depin polis kontrol noktasında gözaltına alınmış,sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğince aynı suçtan tutuklanmıştı.

HABERE YORUM KAT