1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. HDP'li Yüksekdağ Türk bayrağından rahatsız oldu
HDP'li Yüksekdağ Türk bayrağından rahatsız oldu

HDP'li Yüksekdağ Türk bayrağından rahatsız oldu

Teröre destek çıkan belediyelere kayyum atanmasını hazmedemeyen HDP Eş Başkanı Yüksekdağ, belediyelerin işgal edildiğini iddia etti.

A+A-

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, belediyelere kayyum atanmasına tepki göstererek, "12 Eylül'ün yıldönümünde, 1980 darbesinin yıldönümünde bir darbe gerçekleşti Türkiye'de. 1980'deki cuntacılar belediyelere el koymamıştı. Kendi belediyelerini sanki düşman kalesiymiş gibi Türk bayraklarıyla donatmamıştı" dedi.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde konuşma yapan Yüksekdağ, kayyum atanan belediyelerin teröre verdiği desteğe dair hiçbir söz etmezken, Türk bayrağından duyduğu rahatsızlığı şu sözlerle getirdi:

"1980'deki cuntacılar belediyelere el koymamıştı. Kendi belediyelerini sanki düşman kalesiymiş gibi Türk bayraklarıyla donatmamıştı. Belediye binalarını işgal edebilirsiniz ama Nusaybin'de her sokakta o belediyenin o belediyede seçilmişlerin ruhu yaşar."

PKK'ya sahip çıktı

Halkın atamalara karşı çıktığını iddia eden Yüksekdağ, kayyum kararının meşru olmadığını öne sürdü. PKK'nın mağdur ettiği Kürt halkının devlet tarafından mağdur edildiğini söyleyecek kadar ileri giden HDP Eş Başkanı, 28 belediyede kayyum atadılar. 24'ü Kürtler'in yaşadığı Kürt illerindeki belediyelerdir. Zaten mağdur edilmiş zaten baskı altına alınmış zaten kan ağlayan topraklarda kurulu belediyelerdir. 4 belediyeyi de kendi oluşturmak istedikleri dizayn ve vitrine uygun olsun diye eklediler kayyum listesine" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum