1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Her şeyden önce bu terörü kuvvetle lanetliyoruz'
'Her şeyden önce bu terörü kuvvetle lanetliyoruz'

'Her şeyden önce bu terörü kuvvetle lanetliyoruz'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Böke, "Her şeyden önce bu terörü kuvvetle lanetliyoruz. Terörle bir şey dayatmaya çalışan hiçbir gücün Türkiye'ye bunu yaptıramayacağı gerçeğini de bir kez daha vurgulama ihtiyacı duyuyoruz." dedi.

A+A-

Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen ''İş'te CHP" projesinin sunumunun yapılacağı "2. Büyük Buluşma" toplantısına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, program öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Böke, İstanbul'daki terör saldırısının sorulması üzerine, şu değerlendirmelerde bulundu:

''Maalesef bir kez daha bir kabusa uyuduk ve daha büyük bir kabusa uyandık. Türkiye canlarını bir kez daha teröre verdi. Hiç hak etmediğimiz bir terör gerçeği, günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Her şeyden önce bu terörü kuvvetle lanetliyoruz. Terörle bir şey dayatmaya çalışan hiçbir gücün Türkiye'ye bunu yaptıramayacağı gerçeğini de bir kez daha vurgulama ihtiyacı duyuyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz, geride bıraktıkları sevenleri ve tüm Türkiye'ye de başsağlığı ve sabır diliyoruz. Biz CHP olarak Türkiye'nin birliği bütünlüğü ve bu birlik bütünlüğü bütün dünya içinde bir barış mesajı vererek yayma ihtiyacını gidermek için her adımı atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz.''

HABERE YORUM KAT