1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Hiç pişman değilim, iyi olsam yine giderim'
'Hiç pişman değilim, iyi olsam yine giderim'

'Hiç pişman değilim, iyi olsam yine giderim'

Malatya'da FETÖ'nün darbe girişimine tepki göstermek için gittiği 2. Ordu Komutanlığında yaralanan 23 yaşındaki Gün, "Gittiğim için hiç pişman değilim, iyi olsam şu an yine giderim." dedi.

A+A-

İnönü Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu (BESYO) son sınıf öğrencisi Enes Gün, Malatya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla 16 Temmuz sabah saatlerinde 2. Ordu Komutanlığının önüne gitti.

Burada darbeci askerlerin ateş etmesiyle karnından yaralanan Gün'ün İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'ndeki tedavisine devam ediliyor.

Bir süre yoğun bakımda kaldıktan sonra hayati tehlikeyi atlatarak servise alınan Gün, AA muhabirine 16 Temmuz sabah saatlerinde yaşadıklarını anlattı.

Darbe girişimini evde televizyon izlerken öğrendiğini anlatan Gün, bunun üzerine hemen telefonda ulaştığı hocaları öğretmenleri ve arkadaşlarıyla Malatya Valiliği önüne gittiklerin söyledi.

FETÖ'nün darbe girişimine tepki göstermek için alanlara çıktıklarını anlatan Gün, "Ben şuna inanıyorum biz destek vermeseydik sabaha ne namus ne vatan hiçbir şey kalmayacaktı. Buna inanarak gittim. Gittiğim için de hiç pişman değilim, iyi olsam şu an yine giderim." dedi.

"Askerler bizi tahrik ediyordu"

Gün, darbe girişimini duyduğunda çok sinirlendiğini vurgulayarak, "Ne yapacağımı şaşırdım. Hemen 155'i aradım. Kontörüm de yoktu ama bedava olduğunu için aradım ve polise bağırarak 'Allah yardımcınız olsun, arkanızdayız' dedim. Sağolsun o da iyi karşıladı ve desteğimize destekle cevap verdi. Hiç pişman değilim." ifadelerini kullandı.

Gece valilik önünde sabaha kadar beklediklerini, daha sonra 2. Ordu Komutanlığında silah seslerini duyulması üzerine oraya gittiklerini anlatan Gün, şöyle devam etti:

"Komutanlık önünde beklerken kışlada askerler bizi tahrik ediyordu. Kamyonun üstüne çıktım sonra gittiler, herhalde 120 metre uzaklıkta rütbeli vardı. Ben de protestomu sürdürdüm. Daha sonra ateş edilmeye başlandı. Üç beş kurşun da başımın üsten geçti. Vurulacağımı hissettim. Yine de kamyonun üzerine oturdum karşıdan askerin nişan aldığını gördüm ve kafa üstü yere düştüm. Olayı tam olarak hatırlıyorum. Bir an öleceği düşündüm ama Allah razı olsun bana çok iyi baktılar. Şu anda çok iyiyim. Kim beni duyuyorsa bu destekten vazgeçmesin çünkü bizim burada olma sebebimiz, şehit olan ağabeylerimizin şehit olma sebebi bu vatandır. Allah vatanımızın, hepimizin yardımcısı olsun. İnşallah daha iyi günleri de göreceğiz. Sokaklardan Cumhurbaşkanımız söyleyene kadar kimse evine gitmesin. Zaten evine giden rahat olmaz. Biz eve gidiyorsak o rahatlıktan dolayı gidiyorduk."

HABERE YORUM KAT