1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ BİLİM

  3. Hikayeler için yeni özellik geliyor
Hikayeler için yeni özellik geliyor

Hikayeler için yeni özellik geliyor

En popüler sosyal medya uygulaması Instagram, sürekli olarak yeni özellikleriyle kullanıcı deneyimini üst seviyelere çıkarıyor.

A+A-

Instagram Hikayeler bölümünde birden fazla video ve resim aynı anda paylaşma, gönderiyi Hikaye olarak paylaşma gibi özellikler kısa süre önce yayınlandı. Şimdi de kullanıcılar etiketlendiği hikayeleri tekrar hikaye olarak paylaşabilecek. Bu güncelleme yapılmadan önce ekran görüntüsünü alarak yeni bir hikaye paylaşılabiliyordu. Ancak duyurulan özellik sayesinde çok daha kolay ve hızlı bir şekilde paylaşım yapılabilecek.

Hikayeler’de etikete bildirim özelliği

Sosyal medya kullanıcıları, bundan böyle etiketlendikleri hikayeler için yeni bir bildirim alacak. Bu bildirimde “Bunu Hikayenize Ekleyin” menüsünü görecek ve bu menüyü tıklayan kullanıcı metin, çıkartma ve yeni hikayeyi ayarlayıp düzenleyebileceği bir önizleme ekranına gidecek. Ayrıca kullanıcılar yeniden paylaştıkları bu hikayelerde, hikayenin orijinal sahibini de etiketleyebilecek.

Android ve iOS kullanıcıları bu özelliğe, bir sonraki uygulama güncellemesinden sonra sahip olabilecek. Instagram‘ın güncellemelerini kaçırmamak için kullanıcılar sık sık uygulama marketlerini takip etmenizi öneriyoruz.

HABERE YORUM KAT