1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Hırsızlar çocuk parkındaki salıncakları çaldı
Hırsızlar çocuk parkındaki salıncakları çaldı

Hırsızlar çocuk parkındaki salıncakları çaldı

Yalova Belediyesi tarafından İsmetpaşa Mahallesi'nde yapılan sosyal tesis içerisindeki çocuk parkının salıncakları tesis daha hizmete açılmadan çalındı.

A+A-

Yalova Belediyesi tarafından İsmetpaşa Mahallesi'nde yapılan sosyal tesis içerisindeki çocuk parkının salıncakları tesis daha hizmete açılmadan çalındı. Mahalle sakinleri, hırsızlığa büyük tepki göstererek "Kamu malına zarar verilmesi asla kabul edilemez" dediler.

Vefa Salman'ın, Belediye Başkanı seçilmesinden sonra yapımına ağırlık verdiği sosyal tesis ve parklardan bir tanesi de İsmetpaşa Mahallesi'nde daha önce evlilik ormanı olarak bilinen yerde yapıldı. Yapımı tamamlanan ve açılış için gün sayan tesis içerisindeki çocuk parkının salıncakları geçtiğimiz akşam çalındı. Kamunun ortak kullanım alanı olan sosyal tesislerde yaşanan hırsızlık olayı belediye yetkililerinin yanı sıra vatandaşları da isyan ettirdi. Mahalle sakinleri "Bizlerin, çocuklarımızın menfaatine olan hizmetlerin bu şekilde kendini bilmez kişilerce engellenmesi hak ettiğimiz hizmetlerin bizlere ulaştırılmasını da sekteye uğratıyor" dediler.

"Bu alanlara sahip çıkmazsak yaptığımız hizmetin anlamı kalmaz"

Sosyal tesislerin yapımına, göreve geldiklerinden bu yana önem verdiğini belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; "Kentimizi sadece sahilden ibaret görmedik. Her mahallemizde vatandaşlarımızın rahat edebileceği, birlikte vakit geçirebileceği alanlar oluşturduk. Ancak açılmasının üzerinden çok vakit geçmeden hizmetlerin yapılmasından hoşnut olmayan kendini bilmezlerin buralara zarar verdiğini gördük. Bu parklar hepimizin. Kamunun ortak kullanım alanları olan bu yerlere yapılan harcamalar hepimizin cebinden çıkmakta. Özellikle mahalle sakinlerimizin bu konuda duyarlı davranmalarını ve bizlere destek olmalarını istiyorum. Bu alanlara sahip çıkmaz, korumaz isek ne yaptığımız hizmetin bir anlamı kalır, ne de yapılan hizmetlerden vatandaşlarımız faydalanabilir. İleride kıymetini daha iyi anlayacağımız yeşil alan, park, sosyal tesis ve çocuk parkı sayısını daha da arttırmak için çalışacağız. Uygun her alanı bu şekilde değerlendireceğiz. Yapılan her hizmetin devamlılığı için her vatandaşımızın bu yapılanlara sahip çıkıp kollaması gerekmektedir. Bu konuda hepimize görev düşüyor. Ben duyarlı vatandaşlarıma güveniyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT