1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hollanda'dan İzmir'e Tekneyle 4 Ayda Geldiler
Hollanda'dan İzmir'e Tekneyle 4 Ayda Geldiler

Hollanda'dan İzmir'e Tekneyle 4 Ayda Geldiler

İş adamı Erkan Çaylı ile doktor arkadaşı Mehmet Nardalı, satın aldıkları tekneyle 1 Nisan'da Hollanda'dan başladıkları seyahatlerini, 4 ay sonra İzmir'in Urla ilçesinde tamamladı.

A+A-

İş adamı Erkan Çaylı ile doktor arkadaşı Mehmet Nardalı, satın aldıkları tekneyle 1 Nisan'da Hollanda'dan başladıkları seyahatlerini, 4 ay sonra İzmir'in Urla ilçesinde tamamladı

 

Çaylı yaptığı yazılı açıklamada, doktor Mehmet Nardalı ile Hollanda'nın Zeewolde şehrinden satın aldıkları "Hoppetosse" adlı tekne ile "Rain main Tuna: Tuna, Karadeniz'den Urla" sloganıyla 1 Nisan'da nehir yoluyla seyahate başladıklarını kaydetti.

 

Yaklaşık 4 ay süren yolculukta Avrupa’da 10 farklı ülkeden geçerek Karadeniz'e çıktıklarını bildiren Çaylı, tekneyi kendisi ve Nardalı dışında 11 kişinin katılımıyla 9 grupla İzmir'e getirdiklerini vurguladı.

 

Çaylı, Mehmet Nardalı ile bir hayalin peşine düştüklerini belirterek, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

"Adını İsveç çocuk edebiyatının ünlü eseri Pippi Uzunçorap kitabında Pippi karekterinin babasının teknesinden alan Hoppetosse gibi biz de bir hayali yaşadık hep beraber. Nehir yolunu izleyerek Avrupa’da 10 farklı ülkeden geçtik. Yaklaşık 4 bin kilometre yol yaptık. Bazı parkurlarda hız sınırı çok düşük olduğu için saatte 1 mil gittiğimiz zamanlar oldu. Romanya ve Bulgaristan’da içinden çıkılmaz bürokrasiye takıldık. Almanca bilmediğimiz için hava durumu raporunu anlamadık ve fırtınaya yakalandık. Tüm zorluklarına rağmen çok güzel şehirler gördük, çok çarpıcı deneyimler yaşadık."

 

HABERE YORUM KAT