1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hulusi Akar'dan Fırat Kalkanı açıklaması
Hulusi Akar'dan Fırat Kalkanı açıklaması

Hulusi Akar'dan Fırat Kalkanı açıklaması

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı harekatına ilişkin konuştu. Orgeneral Akar, "Teröristlerden temizlenene kadar operasyon sürecek" dedi.

A+A-

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, “ Türk Silahlı Kuvvetlerinin, anayasal düzen içinde yasalarla belirlenmiş tek bir emir komuta yapısı vardır. Bu yapı dışında, teşkilat ve faaliyetlerimizde, hiçbir kişi ve oluşumun etkisi söz konusu olamaz. Türk Silahlı Kuvvetlerinin bilinen en önemli vasfı disiplinidir. Bu disiplinin temeli, ruhu 'mutlak itaat'tir. Bizi biz yapan bu anlayıştan asla taviz verilmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Orgeneral Akar, açıklamasında şunları kaydetti:

“Sınırlarımız içerisinde Bölücü Terör Örgütüne karşı, ülkemizde huzur ve güvenliğin sağlanması amacıyla son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar büyük bir azim ve kararlılıkla Terörle Mücadele Harekatı sürdürülmektedir. Aynı zamanda sınırlarımız dışında da uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkına dayalı olarak sınır güvenliğimizi sağlamak, barış ve güvenliğimize tehdit oluşturan DAEŞ ve benzeri terör örgütleri ile mücadele etmek ve bu kapsamda yerlerinden edilmiş masum insanların da ana yurtlarında bayramlarını huzur içerisinde kutlamalarını temin edebilmek için koalisyon kuvvetleri ile işbirliği içerisinde ‘Fırat Kalkanı Harekatı’ icra edilmektedir. Bu faaliyetler masum insanlara zarar vermeden tüm teröristleretkisiz hale getirilinceye kadar yurtiçinde icra, yurt dışında destek şeklinde azimle ve kararlılıkla sürdürülecektir.” 

HABERE YORUM KAT