1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Huzurevinin "manici" aşçısı
Huzurevinin "manici" aşçısı

Huzurevinin "manici" aşçısı

Edirne'de her gün yaptığı yemeklere maniler yazan aşçı, huzurevi sakinlerinin tebessümle yemek yemelerini sağlıyor.

A+A-

Edirne'de her gün yaptığı çeşitli yemeklere maniler yazan aşçı, huzurevi sakinlerinin tebessümle yemek yemelerini sağlıyor.

Edirne Huzurevi'nde aşçılık yapan 51 yaşındaki Nefize Babatürk, çocukluğunda söylediği manilerden esinlenerek yaptığı her yemeğe mani yazıyor.

Maniler söyleyerek huzurevi sakinlerinin mutlu bir şekilde yemek yemesini sağlayan Babatürk, sosyal medyada da grup kurarak, yaptığı yemekleri ve manileri internette paylaşıyor.

Babatürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukluğunda manici başı olduğunu ve yaptığı yemeklerde duygularını en rahat manilerle ifade ettiğini söyledi.

Aşçılıktaki maharetini manileriyle harmanlayan Babatürk, "Çocukluğumuzda duygular, düşünceler manilerle anlatılırdı. Ben de manici başıydım. Huzurevinde aşçılığa başladıktan sonra severek yaptığım yemeklere maniler yazmaya başladım. Baktım ki yaşlıların, huzurevi görevlilerinin hoşuna gidiyor, ben de eskiden gelme yeteneğimi kullanmaya başladım. Yemeklerin manilerle daha lezzetli olduğunu söylüyorlar. Mesela bugünün menüsü; süzme mercimek çorbası var desem içmez misin, tavuk sote yanında pilav salatayla yemez misin, hadi bakalım arkadan, prenses tatlısı gelsin." diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT