1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'İddiaya konu taksilerin plakalarını araştırıyoruz'
'İddiaya konu taksilerin plakalarını araştırıyoruz'

'İddiaya konu taksilerin plakalarını araştırıyoruz'

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Can, saldırının ardından Atatürk Havalimanındaki taksilerin yolculardan fazla para talep ettiği iddialarına ilişkin, "plakalarını araştırıyoruz" dedi.

A+A-

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, terör saldırısının ardından Atatürk Havalimanındaki taksilerin yolculardan fazla para talep ettiği iddialarına ilişkin, "İddiaya konu taksilerin plakalarını araştırıyoruz" dedi.

Can, sosyal medyada terör saldırısı ardından taksicilerin vatandaşlardan kişi başına 200 lira istediği iddiasına ilişkin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın iftira olduğunu söyledi.

Buna karşın iddiaya konu taksilerin plakalarını da araştıracaklarını belirten Can, şunları söyledi:

"Patlama anında 3 arkadaşımız hayatını kaybetti, 1'i ağır olmak üzere 11 arkadaşımız da çeşitli yerlerinden yaralandı. Bir arkadaşımız şu an yoğun bakımda. Canımızın derdine düşmüşken böyle bir şey olur mu? Kendi arkadaşının kanı üzerinden para kazanmanın peşine düşer mi? Kendi canımla uğraşırken diyorlar ki 'sizin arabalar böyle yapmış'. Bizim arabalar parçalandı, burada 2 bin 100 kişi çalışıyor. Patlamadan sonra geri gelip yaralıları toplamaya başladık. Zaten bizim arabalar da içeri giremedi. Ambulanslar gelinceye kadar yaralıları ilk biz taşıdık. Bunlar iftira ama iddia edilen plakaları da araştıracağız."

HABERE YORUM KAT