1. YAZARLAR

  2. İsmail Poçan

  3. İhanetin sınırı yok…
İsmail Poçan

İsmail Poçan

Yazarın Tüm Yazıları >

İhanetin sınırı yok…

A+A-

Kamuda yürütülen FETÖ/ PDY operasyonları çerçevesinde yaklaşık 50 bin kamu görevlisi uzaklaştırıldı.

Altınekin Kaymakamı Lütfullah Göktaş ve eski Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük devletten ihraç edildi.

Altınekin, Konya’nın sonradan ilçe olan küçük yerlerinden bir tanesi.

Kendi halinde 4 bin nüfuslu bir ilçe.

Altınekin devlete hep destek vermiş hep merkezi iktidarı destekleyen vergisini veren çok fazla hareketliliğin olmadığı makul bir ilçe.

Altınekinli olduğum için söylemiyorum bunu.

Fakat bu operasyonlardan sonra görüyoruz ki son 15 yılda Altınekin’e gelen kaymakamlardan çoğu paralel yapılanmanın içerisindeymiş.

Adeta bir test alanı olarak Altınekin’de görevlendirilmişler. 

Lütfullah Göktaş’tan önceki Kaymakam Haydar Köktaş dışında şimdi yurt dışında olan kaymakamları da biliyorum.

15 Temmuz sonrasında bu kaymakamlar ya paralel bağlantılarından dolayı gözaltına alınmışlar, ya yurt dışına kaçmışlar ya da Lütfullah Göktaş gibi meslekten ihraç edilmişler.

Lütfullah Göktaş’ı aslında pek tanıma fırsatımız olmadı. Birkaç defa ziyaretine gittik. Ama ziyaretimiz de gördük ki kendisi çok tedirgindi.

Ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Gedik ile yaşadığı bir problemi vardı. Her şeyi ben bilirim havasında, millete tepeden bakan, kendi eşinin işlerini İlçe Milli Eğitim Müdürüne yaptıran, devletin sahibi benim psikolojisinde olan biri olduğunu hem duyduk hem de gözlemledik.

Göreve ilk geldiği günlerde de kendisi ile görüşme talep ettiğimizde tedirgin olmuş, bizimle görüşmek istememişti. Bunu da bugün bize açık vermemek için yapmış olduğunu düşünüyorum.

O günkü görüntüsüne, tavırlarına bakarak normal olmadığını düşündüm ama o zaman itibariyle bunları yazmak pek mümkün olmamıştı.

15 Temmuz darbe kalkışması sonrasında FETÖ’ye desteğinden dolayı meslekten ihraç edilmesi isabetli bir karar oldu. Altınekin açısından da olabilecek sıkıntıları ortadan kaldırdı.

Bundan sonra devletten beklentimiz daha tecrübeli, Anadolu’nun dokusuna uygun, köylüyle hemhal olabilecek Haydar Köktaş gibi Altınekin’in de gelişimine katkı sağlayacak bir kaymakamın görevlendirilmesi iyi olacaktır.

Devletin yaptığı kamuda temizlenme operasyonlarının bütün mekanizmalarıyla devam etmesini bekliyoruz ki devlet düşmanları devlet kurumlarında kazandıkları parayla devlete silah sıkmasınlar…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT