1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İki terörist sınır hattında
İki terörist sınır hattında

İki terörist sınır hattında

A+A-

Atatürk Havalimanı’ndaki saldırıyı gerçekleştiren 3 canlı bombayla aynı ekipten olan ve saldırı sonrası ortadan kaybolan Dağıstan kökenli 2 DAEŞ’li teröristin Türkiye sınır hattında saklandığı iddia edildi. Yayladağı'ndaki ormanlık alanda gizlenen iki teröristin, görünüş ve kıyafetlerini değiştirerek Suriye’de muhalif saflara katılma ihtimali üzerinde duruluyor.

Atatürk Havalimanı patlaması sonrası 3 DAEŞ'li canlı bomba hayatını kaybederken, kayıplara karışan aynı ekipten Dağıstan kökenli 2 DAEŞ'li teröristin Türkiye sınır hattında saklandığı ifade edildi. DAEŞ'li teröristlerin Suriye'ye geçme ihtimaline karşı Güvenlik ve İstihbarat birimleri teröristlerin yakalanması için bölgede üst düzey önlemler aldı.
 
HÜCRELERDEN DESTEK
Görünüş ve kıyafetlerini değiştirerek Suriye'de muhaliflere katılma ihtimali üzerinde durulan Dağıstanlı teröristlerin Yayladağı ve çevresindeki ormanlık alanda gizlendiği belirtildi. Hatay bölgesi sınır hatında hiçbir DAEŞ unsuru bulunmazken, bölgede savaşan gruplar kaçan iki DAEŞ militanı ile ilgili uyarıldı. Sınırın Gaziantep ve Kilis hattına kaçan aynı infaz timine mensup teröristlerden bazılarının ise Kilis Gaziantep hattında gizlendiği bildiriliyor. Takma isim ve sahte kimliklerle dolaşan Kafkas kökenli teröristlerin Türkiye içinde bulunan DAEŞ hücrelerinden destek aldığı ifade ediliyor.
 
TÜRKMENLERE SABOTAJ HAZIRLIĞI
Hatay bölgesine yönlendirilen iki teröristin Suriye muhaberatı ilintili Reyhanlı'daki gibi bombalı eylem hazırlığında olduğu belirtiliyor. Tüm süreci Suriye muhaberat elemanları ile Mihraç Ural'ın bölgedeki militanlarının organize ettiği kaydediliyor. Başta Hatay ve Türkmendağı'nda olmak üzere planlanan eylemlerle bölgede yaşayan Alevi ve Suniler arasında çatışmalara sebep olması planlanırken, tüm sorumluluğun DAEŞ içerisindeki Kafkas kökenli militanlara yıkarak Suriyeli muhaliflerin saflarında Esed'e karşı savaşan Çeçenlerin itibarsızlaştırılması planlanıyor. (Yeni Şafak)

HABERE YORUM KAT