1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İki yüzlü Batı medyası iftirada sınır tanımıyor
İki yüzlü Batı medyası iftirada sınır tanımıyor

İki yüzlü Batı medyası iftirada sınır tanımıyor

15 Temmuz darbe girişimi kapsamında devletine ihanet ettiği gerekçesiyle tutuklanan ve gözaltına alınanların işkence, tecavüz ve kötü muamele gördüğü...

A+A-

15 Temmuz darbe girişimi kapsamında devletine ihanet ettiği gerekçesiyle tutuklanan ve gözaltına alınanların işkence, tecavüz ve kötü muamele gördüğü şeklinde dayanağı olmayan iddiaları haberleştirip okuyucularına servis eden başta CNN olmak üzere Batı medyasının iki yüzlü yayınları devam ediyor.

Daha önce birçok sefer Türkiye karşıtı rapor hazırlayan bir sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Af Örgütü'nün geçtiğimiz günlerde yayınladığı ve darbe girişimi kapsamında gözaltına alınanların işkence ve kötü muameleye maruz kaldığı şeklindeki asılsız raporu Batı medyası tarafından haberleştiriliyor. Dün CNN'de çıkan ve Uluslararası Af Örgütü'nün raporu kaynak gösterilerek hazırlanan haberde, Türkiye'de darbe girişimi kapsamında gözaltına alınanlara işkence, tecavüz ve kötü muamele uygulandığı belirtiliyor. CNN'in haberinde avukat, doktor ve görgü şahitlerinin asılsız iddiaları detaylı bir şekilde veriliyor.

Bekir Bozdağ'dan Sert Tepki

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da bu iddiaları sert bir şekilde yalanlayarak Uluslararası Af Örgütü'nün Türkiye'yi suçlayan açıklamasının gerçeği yansıtmadığını ve FETÖ/PDY iftiralarının propagandası ve sübjektif olduğunu söyledi. Twitter'dan açıklama yapan Bozdağ, "Uluslararası Af Örgütü, Fethullahçı Terör Örgütü/PDY'nin darbecilere işkence yapıldığına dair iftirasına/propagandasına alet oluyor. Uluslararası Af Örgütü,elinde hiçbir doğru bilgi olmadığı halde FETÖ/PDY mensuplarının iftiralarına inanıp haksız yere Türkiye'yi suçluyor. İşkence veya kötü muamele iddiaları, FETÖ/PDY mensuplarının oluşturmak istediği bir algı operasyonu paketidir, asılsızdır ve çarpıtmadır. Gözaltına alınmış hiçbir kişiye gözaltı sırasında veya sonrasında işkence veya kötü muamele yapılmamıştır. Uluslararası Af Örgütü'nün Türkiye'yi suçlayan açıklaması, gerçeği yansıtmamaktadır, FETÖ/PDY iftiralarının propagandasıdır ve subjektiftir" dedi.

HABERE YORUM KAT