1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "İkinci bir emre kadar nöbetteyiz"
"İkinci bir emre kadar nöbetteyiz"

"İkinci bir emre kadar nöbetteyiz"

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, demokrasi nöbetinin on ikinci gününde Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran on binlere seslendi.

A+A-

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, demokrasi nöbetinin on ikinci gününde Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran on binlere seslendi. Başkan Çelik, ikinci bir emre kadar demokrasi nöbetine devam edeceklerini belirtti.

Demokrasi nöbetinin on ikinci gününde şehitlerimiz ve ülkemiz için dualar edildi. Kayseri'deki demokrasi nöbetine İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu da katıldı. "Nöbetiniz mübarek olsun" diyerek sözlerine başlayan Döngeloğlu, darbe girişimini yapan hainlere ve terör örgütünün başına seslenerek "Bu millet size ne istediniz de vermedi ey ahlaksız ve ruhsuz hain. Ne derdiniz var bu Türk milletiyle" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de, Ömer Döngeloğlu ile birlikte halkı selamladıktan sonra bir konuşma yaptı ve "Hamdolsun Kayseri'deki demokrasi nöbeti ilk günkü heyecan ile devam ediyor" dedi. Ülkemizin büyük bir bela atlattığını belirten Başkan Çelik, bu belanın milletimizin dik duruşu sayesinde def edildiğini söyledi. Başkan Çelik, ikinci bir emir gelene kadar nöbete devam edeceklerini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, konuşmasının ardından önce Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, daha sonra da Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile birlikte meydanın dört bir köşesini gezerek demokrasi nöbeti tutan hemşehrileriyle bir araya geldi. Başkan Çelik ayrıca demokrasi nöbetine teşkilat olarak gelen AK Parti Melikgazi, Kocasinan ve Talas ilçe yönetimleriyle de bir araya gelerek sohbet etti.

"İkinci bir emre kadar nöbetteyiz"

"İkinci bir emre kadar nöbetteyiz"

HABERE YORUM KAT