1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İl Müftüsü Güven Talas İlçe Müftülüğü personel toplantısına katıldı
İl Müftüsü Güven Talas İlçe Müftülüğü personel toplantısına katıldı

İl Müftüsü Güven Talas İlçe Müftülüğü personel toplantısına katıldı

Talas İlçe Müftülüğü Ağustos ayı personel toplantısı Talas Belediyesi Konferans Salonu'nda yapıldı.

A+A-

Talas İlçe Müftülüğü Ağustos ayı personel toplantısı Talas Belediyesi Konferans Salonu'nda yapıldı.

Toplantıya İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Talas İlçe Müftüsü Esat Yapıcı, Talas İlçe Müftülüğüne bağlı İmam Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur'an Kursu Öğreticileri katıldı.

Toplantıda konuşan İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, "Darbeler olduğu zaman önce bağımsızlığımızın ve istikbalimizin sembolü olan minarelerdeki ezanları susturuyorlardı. Ancak bu sefer bu bağımsızlık ve istikbalimizin sembolü olan minarelerimizden yükselen ezan sesleri darbeleri susturdu. 15 Temmuz darbe girişimine karşı duruşumuzdan dolayı insanların Diyanet İşleri Başkanlığına karşı teveccühleri arttı. Biz de bunlara layık olabilmek için daha çok çalışmalıyız.15 Temmuz sonrası devlet yeniden inşa edilirken, toplum yeniden inşa edilirken bizlere hangi vazifeler düşecek. Bu anlamda namaz kıldırmanın dışında bir takım görevlerimiz olduğunu bilmek durumundayız. Her birimiz sadece camimizin değil mahallenin imamı olacağız. Camilerimiz bir eğitim yuvası olmalı. Kur'an Kurslarımız Kur'an-ı Kerim'in sadece telaffuzunu öğrettiğimiz değil ahlakını da öğrettiğimiz yerler olmalı. İl Müftüsü olarak siz değerli din görevlilerimize 15 Temmuz gecesi ve sonrasında diyanet camiası adına yaptığınız katkılar sebebiyle siz değerli din görevlilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Daha sonra İl Müftüsü Güven, 2016 yılı T.D.V. Vekâlet Yoluyla Kurban ücretlerinin yurt içi 690, yurt dışı 500 TL olarak açıklandığını hatırlatarak 2015 yılında Kayseri'de 2 bin 300 kurban bağışı yapıldığını; 2016 yılında da hedeflerinin daha yüksek miktarlarda kurban bağışı olduğunu belirterek,Vekâlet Yoluyla Kurban Bağışı Kampanyasına destek verilmesini istedi.

İl Müftüsü Güven, TDV İnternet sitesinden Vekâlet Yoluyla Kurban Bağışı kredi kartı ile de yapılabileceğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT