1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İnönü Üniversitesi mütevazı bir kadroyla mücadele edecek
İnönü Üniversitesi mütevazı bir kadroyla mücadele edecek

İnönü Üniversitesi mütevazı bir kadroyla mücadele edecek

Malatya'nın Bölgesel Amatör Lig'deki (BAL) temsilcilerinden İnönü Üniversitesi futbol takımı, yeni sezon hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdürüyor.

A+A-

Malatya'nın Bölgesel Amatör Lig'deki (BAL) temsilcilerinden İnönü Üniversitesi futbol takımı, yeni sezon hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdürüyor. Takım olarak yeni sezona en iyi şekilde başlamak için yoğun bir kamp dönemi geçirdiklerini kaydeden takımın teknik sorumlusu Murat Kurt, ligde bu sezon mütevazı bir takımla mücadele edeceklerini söyledi.

Yeni sezona en iyi şekilde hazırlandıklarını belirten Murat Kurt, "Üniversitemizin kendi tesisinde yeni hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Günde çift antrenman temposu bu sıcak günlerde bizi biraz zorlasa da genç bir ekip oluşumuzun avantajlarını görüyoruz. Tabi kadromuz ağırlıklı olarak üniversitemizde okuyan öğrencilerimiz ve Yeni Malatyaspor alt yapısında oynamış futbolculardan oluşuyor. Ligde bu sezon mütevazı bir kadroyla mücadele edeceğiz. Ligde ne kadar büyük paraların döndüğüne hep birlikte şahit oluyoruz. Bizim bu ücretleri bulmamız imkansız. Zaten bizim misyonumuz da buna müsait değil. O yüzden Malatya ve üniversitemizin ismini en iyi şekilde temsil etmek için elimizden geleni yapacağız. Bu sezon ilk kez mücadele edeceğimiz Bölgesel Amatör Lig'de biraz zorlanacağımız bir gerçek. Ancak gençlik enerjimiz ve kendini ispatlama uğraşındaki oyuncularımızla farklı bir takım da izletebiliriz. Şu an çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Eğer şartlar uygun olursa Nevşehir'de bir kamp yapma düşüncemiz de var. Uygun olmasa da kendi tesislerimizde en iyi şekilde hazırlıklarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT