1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İş adamlarından Arda Turan'a ödül
İş adamlarından Arda Turan'a ödül

İş adamlarından Arda Turan'a ödül

Madrid'de faaliyet gösteren Türk-İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası, Barcelona'da forma giyen milli futbolcu Arda Turan'a "Bireysel başarı" ödülü verdi.

A+A-

İspanya'nın başkenti Madrid'deki Villa Magna otelde düzenlenen ödül töreni, İstanbul'da meydana gelen terör saldırlarılarında hayatlarını kaybedenlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı. Türkiye'nin Madrid Büyüleçisi Ömer Önhon, İspanya Enerji ve Turizm Bakanı Alvaro Nadal ile 200'e yakın davetlinin katıldığı törende, Arda Turan ile birlikte 2016 yılında Türk-İspanyol ilişkilerine katkılarından dolayı Türkiye'den Doğuş Grubu, İspanya'dan da FICOSA şirketlerine ödül takdim edildi.

"Ülkeme ve kendime sabır diliyorum"

Arda Turan, ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, "Bazı kötü şeyler yaşıyoruz, ülkemiz olarak sıkıntı çekiyoruz ama yine de İspanyollara ve İspanya Futbol Federasyonuna teşekkür ediyorum. Bizler sempatik, samimi insanlarız. Ülkeme ve kendime sabır diliyorum. Ölenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum." dedi.

"Terörist nerede olursa olsun katildir"

Doğuş Grubu'nun büyük bir aile olduğunu, çok profesyonel çalıştıklarını ve dünyanın bir çok yerinde yatırımları bulunduğunu anlatan Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk de "İspanya benim için bir aşk hikayesi. Yeri çok önemli. İspanyollar, Türkler gibi aynı Akdeniz ruhu, benzer yaşam ve tutku var." değerlendirmesinde bulundu.

Başta İstanbul'daki terör saldırıları olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun tüm terör eylemlerini kınayan ve terörizmin mağdurlarını anan Şahenk, "Terörist nerede olursa olsun katildir. Öldürüyor. O yüzden senin teröristin, benim teröristim yaklaşımı hiçbir yerde olmamalı." dedi. 

Türkiye ve İspanya'da faaliyet gösteren Mapfre, BBVA, THY, Amadeus gibi önemli firmaların yer aldığı Türk-İspanyol Sanayi ve Ticaret Odasının üyeleri arasında Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı da bulunuyor. 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren oda, iki yıldır Türkiye ve İspanya ikili ilişkilerine katkıda bulunan her iki ülkeden birer firmaya ve "bireysel başarı" adı altında bir kişiye ödül veriyor.

HABERE YORUM KAT