1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. İş makinesinden düşen boya parçaları olayı aydınlattı
İş makinesinden düşen boya parçaları olayı aydınlattı

İş makinesinden düşen boya parçaları olayı aydınlattı

Burdur İl Jandarma Komutanlığı tarafından Burdur merkez Düğer köyünde bulunan 1. Derece sit alanı ilan edilen Tümülüs 2'de kaçak kazı yapan 3 kişi...

A+A-

Burdur İl Jandarma Komutanlığı tarafından Burdur merkez Düğer köyünde bulunan 1. Derece sit alanı ilan edilen Tümülüs 2'de kaçak kazı yapan 3 kişi gözaltına alındı. Diğer taraftan olayın aydınlatılmasında kazı esnasında iş makinelerinden düşen boyaların etkili olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Düğer köyündeki 1. Sit alanında bulunan Tümülüs 2'nin iş makinesi ile kazıldığını duyan Jandarma ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı. Burdur İl jandarma Komutanlığı tarafından oluşturulan 3 özel tim, soruşturma kapsamında bölgede bulunan güvenlik kameraları ve trafik akışını inceledi. İnceleme sonucu Tümülüs 2'nin iş makinesi ile kazıldığı belirlendi. İş makinesi ile kazılan Tümülüs 2'de yapılan incelemede iş makinesine ait boya parçaları bulundu. Güvenlik kameralarına yansıyan iş makinesi ile bulunan parçaların eşleştirilmesi için elde edilen deliller Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı'na gönderildi.

3 kişi jandarma ekiplerince gözaltına alındı

Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı, parçaların eşleştiğini ve iş makinesinin kaçak kazıda kullanıldığını kesinleştirdi. Kaçak kazı yaptığı tespit edilen 3 kişi ise jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Burdur Adliyesi'ne çıkarılan 3 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Operasyon sonrası Burdur İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Burdur İl Jandarma Komutanlığınca sorumluluk bölgesinde huzur ortamının sağlanması maksadıyla, vatandaşlarımızın ve kamu kurum ve kuruluşlarının da katılımıyla toplum destekli kolluk anlayışı ile emniyet ve asayiş hizmetlerine (24) saat esasına göre aralıksız olarak azim ve kararlılık içerisinde devam edilmektedir" denildi.

İş makinesinden düşen boya parçaları olayı aydınlattı

HABERE YORUM KAT