1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İskelenin kanayan yarası çözüme kavuştu
İskelenin kanayan yarası çözüme kavuştu

İskelenin kanayan yarası çözüme kavuştu

Urla İskele'nin yıllardır kanayan yarası olan sit alanı sorununa Urla Belediyesi el attı.

A+A-

Urla İskele'nin yıllardır kanayan yarası olan sit alanı sorununa Urla Belediyesi el attı. Arkeolojik sit alanı olması dolayısıyla uzun yıllardır asfalt hizmetinin gitmediği bölgenin asfalt çalışmaları Urla Belediyesi tarafından başlatıldı.

Bölgede yaşayan vatandaşların yıllardır şikayetçi olduğu asfaltsız toprak yol sorunu, Urla Belediyesi'nin uzun uğraşlarıyla olumlu sonuçlandı. İkinci ve üçüncü derece sit alanı olan Urla İskele'deki sokaklar, İzmir Arkeoloji Müzesi denetiminde Urla Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından asfaltlanmaya başlandı. İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu izniyle başlatılan çalışmalar sayesinde bölgede yaşayan vatandaşların artık yüzleri gülecek.

"İki yıldır uğraşıyoruz"

"Bu bizim kanayan yaramızdı. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın yaşadığı bu sorunu çözmek için iki yıldır uğraşıyoruz" diyen Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, "Bu konuda verdiğimiz çaba olumlu sonuçlandı. Emek verdikçe, çalıştıkça, her şeyin üstesinden geliriz. Yeter ki yapacağımız işe inanalım. Oturarak bir şey elde edemeyiz. Her daim çözüm yolları araştırmalıyız. Nitekim de öyle oldu. Anıtlar Kurulundan çıkan izin bizi çok mutlu etti. Vatandaşlarımızın huzuru bizim için çok önemli. Hayırlı, uğurlu olsun" sözlerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT