1. HABERLER

  2. KONYA

  3. “İslamofobya tehlikeli bir aşamada”
“İslamofobya tehlikeli bir aşamada”

“İslamofobya tehlikeli bir aşamada”

Eğitim-Bir-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin, Yeni Zelanda’da yaşanan katliama yönelik açıklamalarda bulundu.

A+A-

Eğitim-Bir-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin, Yeni Zelanda’da yaşanan katliama yönelik açıklamalarda bulundu. Yapılan saldırının İslamofobya’nın ne ölçüde tehlikeli bir aşamaya geldiğini gösterdiğini belirten Metin, “Vandalizm’in zirvesinde olan Batının, İslamofobya’da sınır tanımazlığının, hadsizliğin yeni bir tezahürü ile karşı karşıyayız” dedi.

Neo-Con faşist bir teröristin, Yeni Zelanda’nın Nur Camii’ne yaptığı silahlı saldırı sonucunda 40’tan fazla Müslüman’ın şehit edildiğini ve onlarca Müslüman’ın da yaralandığını aktaran Şenol Metin, “Neo-Con faşist teröristin, terör eylemi için seçtiği yer, Cuma namazı saatinin seçilmesi, silahların üzerine Müslüman katili teröristlerin isimlerinin yazılı olmasına, katliamın yapılma biçimine, saldırı anının Facebook’ta yayımlanmasına kadar birçok sembol İslamofobya’nın ne ölçüde tehlikeli bir aşamaya geldiğini göstermektedir. Vandalizm’in zirvesinde olan Batının, İslamofobya’da sınır tanımazlığının, hadsizliğin yeni bir tezahürü ile karşı karşıyayız. İnsanlığın ortak değeri olan mabet dokunulmazlığını ihlalde ağababaları Siyonist İsrail’den öğrendikleri teknikleri Mescidi Aksa’da olduğu gibi tatbik ile meşguller. Bu insanlıktan nasibini almamış Neo-Con faşist zihniyetin terör saldırısını şiddetle kınıyor, faillerini, demeçleri, yazıları, tavırları ile bu nefret ortamına zemin hazırlayanları lanetliyorum. Saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

“HERKES SORUMLU DAVRANMALI”

Neo-Con faşist teröristin saldırıdan önce Türkleri hedef alan 87 sayfalık yayımladığı manifestoda; Türklerin Avrupa’dan kovulacağını ve İstanbul’daki bütün camilerin yıkılarak, Ayasofya’nın kiliseye çevrileceğini ifade edebilmesi Siyonist teolojilerinde mevcut ‘Tanrıyı Kıyamete Zorlayan’ sapkın teolojilerinin peşinde korkunç bir komplo içinde olduklarını gösterdiğinin altını çizen Metin, “Avrupa ve ABD’nin birçok şehrinde gördüğümüz bu sapkın teolojinin müntesibi teröristlerin saldırılara dur denilmezse yalnız İslam dünyasını değil günü geldiğinde Batıyı da terörün hedefi haline getirecektir. Başta siyasiler, yöneticiler, aydınlar, sivil toplum örgütleri, gazeteciler olmak üzere, herkes sorumlu davranmalı; haktan, adaletten, mazlumdan yana tavır almalıdır. Bu vahşice saldırıda hayatını kaybedenlere tekrar Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, ailelerine sabır diliyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

HABERE YORUM KAT