1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Isparta Halep için yardıma koştu
Isparta Halep için yardıma koştu

Isparta Halep için yardıma koştu

Isparta, Halep'te yaşanan insanlık dramına duyarsız kalmadı.

A+A-

Isparta, Halep'te yaşanan insanlık dramına duyarsız kalmadı. Çeşitli sivil toplum örgütleri ve Süleyman Demirel Üniversitesinde 12 öğrenci kulübünün öncülüğünde düzenlenen "Üşüme Kardeşim Biz Varız" isimli yardım kampanyasıyla iki günde 3 tır yardım toplandı.

Isparta'da vatandaşlar, ilaç, kıyafet, gıda, battaniye gibi acil ihtiyaçların giderilmesi için ellerinde koli, çuval ve poşetlerle yardım toplama noktalarına koştu. Isparta merkezinde Mimar Sinan Camii'nin avlusu yardım paketleriyle doldu. Vatandaşlar cami önünde açılan yardım çadırına giderek para yardımında da bulundu. Bir hafta boyunca toplanacak yardımlar 23 Aralık'ta tırlara yüklenerek Halep'e gönderilecek.

Yardım toplama gönüllüsü Tevfik Heybeli, yaptığı açıklamada "Yardım kampanyamız şehir merkezinde dün başladı. Allah razı olsun. Isparta halkı ilgisiz kalmadı. Dün 9 kamyon civarı bir yardım toplandı. Aynı şekilde üniversitede 12 öğrenci kulübü de kampanyaya destek verdi. İki günde 3 tır insani yardım malzemesi toplandı. 23 Aralık'ta tırlarımız Halep'e yola çıkacak. Isparta halkından kışlık kıyafet, bakliyat, un, oyuncak ve ilaç malzemeleri talep ediyoruz. Isparta duyarsız kalmadı bizi yalnız bırakmadılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Isparta Halep için yardıma koştu

HABERE YORUM KAT