1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. İsrail askerleri tarafından öldürülen Razan hemşirenin annesi Gazze sınırında
İsrail askerleri tarafından öldürülen Razan hemşirenin annesi Gazze sınırında

İsrail askerleri tarafından öldürülen Razan hemşirenin annesi Gazze sınırında

Gazze Şeridi'nde 30 Mart'tan beri İsrail sınırına yakın yerde düzenlenen "Büyük Dönüş Yürüyüşü" eylemlerinde İsrail askerinin ateşi sonucu şehit...

A+A-

Gazze Şeridi'nde 30 Mart'tan beri İsrail sınırına yakın yerde düzenlenen "Büyük Dönüş Yürüyüşü" eylemlerinde İsrail askerinin ateşi sonucu şehit olan Razan el-Najar'ın (21) annesi ve kız kardeşi sınırdaki protestolara katıldı. Şehit Razan hemşirenin annesi kızının İsrail askerleri tarafından şehit edildiğinde üzerine giydiği kıyafetleri giydi.

Razan hemşirenin annesi, Gazze sınırında yaptığı basın acıklamasında "Büyük Geri Dönüş Yürüyüşleri sonlanmayacak. Ben şimdi Razan'ın şehit düştüğü ve tüm dünyaya bu gösterilerin bitmeyeceğini kanıtladığı yerdeyim. Razan hala yaşıyor, onunla gurur duyuyorum. Ben buraya gelerek yürüyüşe, sağlık çalışanlarına ve gazetecilere olan desteğimi gösteriyorum, tıpkı Razan'ın yaptığı gibi buradakilere yardım ediyorum" dedi.

Razan'ın kız kardeşi ise, Razan'ın hala orada olduğunu ve hedeflerine ulaşılıncaya kadar devam edecek olan "Büyük Dönüş Yürüyüşü"nün durdurmayacağını söylemek için gösterilere geldiğini vurguladı.

İHA

HABERE YORUM KAT