1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İsrail Ramallah'taki kontrol noktalarını artırdı
İsrail Ramallah'taki kontrol noktalarını artırdı

İsrail Ramallah'taki kontrol noktalarını artırdı

İsrail güçlerinin Batı Şeria'da yer alan Ramallah kentinin bazı girişlerindeki kontrol noktalarını "güvenlik gerekçesiyle" artırdığı belirtildi.

A+A-

İsrail güçlerinin Batı Şeria'da yer alan Ramallah kentinin bazı girişlerindekikontrol noktalarını "güvenlik gerekçesiyle" artırdığı belirtildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail güçleri Ramallah kentinin doğu ve kuzey bölgeleri ile Attara beldesi, Celezun Mülteci Kampı girişi, Abu ve Nebi Salih köylerinde yeni kontrol noktaları oluşturdu.

Söz konusu kontrol noktalarında, İsrail askerlerine saldırı girişimininde bulunduğu iddia edilen kişiyi arama bahanesiyle, Filistinlilere ait araçlarda ayrıntılı arama yapıldığı ve araçların uzun süre bekletildiği kaydedildi.

İsrail devlet radyosunun haberinde, Ramallah yakınındaki Binyamin bölgesinde bu sabah bir kişinin kasıtlı olarak İsrail askerlerine çarpmaya teşebbüs ettiği belirtilmişti. Olayda herhangi bir yaralanma veya can kaybının olmadığı, askerlerin ateş açtığı sürücünün ise çevredeki köylerden birine kaçtığı ifade edilmişti.

HABERE YORUM KAT