1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul Havalimanı'na gelen ilk tarifeli uçaktaki yolcular mutlu
İstanbul Havalimanı'na gelen ilk tarifeli uçaktaki yolcular mutlu

İstanbul Havalimanı'na gelen ilk tarifeli uçaktaki yolcular mutlu

Türk Hava Yolları'nın Ankara'dan İstanbul Havalimanı'na gelen ilk tarifeli uçağındaki yolcular, yolculuklarını anlattı

A+A-

İSTANBUL (AA) - Türk Hava Yolları'nın Ankara'dan İstanbul Havalimanı'na gelen ilk tarifeli seferini gerçekleştiren uçakta bulunan yolcular, yolculuk deneyimini anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bazı devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla 29 Ekim'de açılan İstanbul Havalimanı'ndan, bugün kalkarak Ankara'ya giden ve daha sonra İstanbul'a geri dönen ilk tarifeli uçak 15.16'da piste tekerlek koydu.

Uçaktan çıkan yolcular, yaşadıkları mutluluğu dile getirerek, ilk seferin kendileri için tarihi olduğunu vurguladı.

Yolculardan Tahsin Kahraman, inen uçaktan gelen ilk yolcu olduğunu dile getirerek, "Bize de tesadüf oldu böyle. İlk gelen yolcu oldum. Yolculuk gayet güzel geçti. Çok güzel bir yatırım. İnşallah ülkemize ve milletimize hayırlı olur. Pist biraz havaalanından uzaktaydı o dikkatimi çekti. Ama tabii daha yapım aşamasında." diye konuştu.

Yolculardan Seda Dörtdoğan da havalimanını çok güzel bulduğunu dile getirerek, "Yolculuğumuz çok keyifli geçti. Uçakta bizimle fazlaca ilgilendiler. Özellikle ikramlar ve hediyeler bizi mutlu etti. Çiçeklerimiz verildi. Hatıralar verildi. Güzel bir yolculuk geçirdim." diye konuştu.

Engelli yolcu Hatem Başıbüyük ise "Hayırlı uğurlu olsun. Allah devletimize zeval vermesin. Çok güzel yapmış, çok güzel çalışmışlar. Ben Almanya'da, yurt dışında 45 sene kaldım. Bu şekilde bir yapı görmedim. Vatan başka." sözleriyle duygularını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT