1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İstanbul'daki oto hırsızlığı operasyonu
İstanbul'daki oto hırsızlığı operasyonu

İstanbul'daki oto hırsızlığı operasyonu

A+A-

İstanbul merkezli 8 ilde oto hırsızlığına yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda yakalandıktan sonra adliyeye sevk edilen 42 şüpheliden 40'ı tutuklandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekiplerince, İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mersin, Bilecik, Giresun ve Hatay'da oto hırsızlığı olaylarına karıştıkları iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra adliyeye çıkarılan 42 şüpheli, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Şüphelilerden 40'ı tutuklanırken, 2'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, İstanbul merkezli 8 ilde oto hırsızlığına yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 42 şüpheliyi gözaltına almıştı. Park halindeki araçların elektronik aksamlarını değiştirerek veya evlerden çaldıkları kontak anahtarlarıyla otomobil hırsızlığı yaptıkları belirlenen şüphelilerin F.G liderliğinde örgütlendiği, operasyon yapılan her ilde depoları olduğu tespit edilmişti.

Asayiş Şube Müdürlüğüoto hırsızlığıtutuklama
Muhabir Mustafa Hatipoğlu
Yayınlayan Erdal Turanlı

4Y-877685028-06-2016 17:16 İstanbul

Newsml 1.2 indir
Newsml 2.9 indir
Metin

Bülten
GenelInternet
Kategori
Genel

İstanbul'da oto hırsızlığına yönelik operasyon
- İstanbul ve 6 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 40 kişi gözaltına alındı

İSTANBUL (AA) - İstanbul ve 6 ilde oto hırsızlığına yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda 40 kişi yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mersin, Bilecik ve Hatay'da oto hırsızlığı olaylarına karıştığı ileri sürülen kişilerin yakalanması için başlatılan çalışma kapsamında, yaklaşık 2 ay fiziki takip yaptı. 

Çalışmalar sonucunda belirlenen adreslere operasyon düzenleyen ekipler, oto hırsızlık çetesi lideri olduğu iddia edilen F.G.'nin de aralarında bulunduğu 40 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda çalıntı otomobil ele geçirildi.

İstanbul'daki operasyonda Özel Harekat ve polis helikopterinin destek verdiği, gözaltına alınan şüphelilerin emniyette hırsızlık ve oto hırsızlığı suçlarından kaydı bulunduğu öğrenildi.

Şüphelilerin park halindeki lüks otomobilleri, elektronik aksamlarını değiştirerek çaldıkları öğrenildi. Gözaltına alınan şüphelilerin, bazı otomobilleri yedek parça haline getirerek, bazılarını ise motor ve şasi numaralarını değiştirip hazırladıkları sahte belgelerle sattıkları öğrenildi.

Şüphelilerin emniyetteki sorgularının devam ettiği ve operasyon kapsamında gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi.

 

HABERE YORUM KAT