1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İşte PKK’nın yeni kâbusu
İşte PKK’nın yeni kâbusu

İşte PKK’nın yeni kâbusu

İnsansız hava aracı "Bayraktar TB2", Suriye’de DAEŞ’e, yurtiçinde de PKK’ya yönelik operasyonlara güç kattı.

A+A-

Başbakan Binali Yıldırım’ın terörle mücadeleye ilişkin, “Savunmada değil, taarruzda olacağız” açıklamasının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ‘ara-bul-yok et’ stratejisini devreye soktu ve PKK’nın kış dönemi hazırlıklarına ağır darbe vurmaya başladı.

Başta silahlı insansız hava araçları (İHA) olmak üzere teknolojinin son olanakları devreye sokuldu. PKK’nın yurtiçinde kümelendiği noktalar tek tek temizlenirken, hudut hattında 7/24 devriye görevinde bulunan mini İHA’larla terörist grupların yurda sızma girişimleri engelleniyor.

BAYRAKTAR, GÖZCÜ VE ATAK GÜÇ KATTI

TSK envanterine giren ilk silahlı insansız hava aracı olan ‘Bayraktar TB2’, Suriye’de DAEŞ’e yurtiçinde de PKK’ya yönelik operasyonlara güç kattı.

Habertürk'ün haberine göre, eylül ayı başından bu yana Bayraktar ile Çukurca’nın Seni Tepe ve Uzundere bölgeleri ile Aktütün İkiyaka Dağları’nda gerçekleştirilen taarruzlarda 12 terörist etkisiz hale getirildi.

TSK operasyonlarına yine Kale-Baykar’ın ürettiği ‘Gözcü’ adı verilen mini İHA’lar görüntülü istihbarat toplayarak katkı sağlıyor.

TSK’nın kısa süre önce operasyonlarına kattığı TUSAŞ üretimi ATAK taarruz helikopterleri dağlık alanlardaki terör yuvalarının vurulmasına büyük destek verdi. Sınır hattında ayrıca ileri yer kontrol istasyonları ile entegre hava keşif sisteminin de kurulması planlanıyor.

HABERE YORUM KAT