1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İtalya: 'Türkiye’yi yalnız bırakmadık'
İtalya: 'Türkiye’yi yalnız bırakmadık'

İtalya: 'Türkiye’yi yalnız bırakmadık'

İtalya Temsilciler Meclisi Başkanı Laura Boldrini, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından Türkiye’yi kesinlikle yalnız bırakmadıklarını söyledi.

A+A-

İtalya Temsilciler Meclisi Başkanı Laura Boldrini, Roma’daki Anadolu Ajansı'nın (AA) da üyesi olduğu Yabancı Basın Birliğinde Avrupa Birliği'nin geleceğine ilişkin bir kamuoyu araştırması sonucunun açıklandığı toplantıda Türk gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Son dönemlerde Avrupada Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişiminin ardından Türkiye’nin yalnız bırakıldığına dair bazı öz eleştiriler yapıldığının anımsatılması üzerine Boldrini, "Biz kesinlikle Türkiye’yi yalnız bırakmadık. Biz, bu askeri darbe girişimini kınadık. Tabii ki bu yöntemler asla kabul edilemez. Şimdi demokratik yöntemlerle, hukukun üstünlüğüyle normale dönülmeli." dedi. 

Boldrini, daha önce kullandığı "darbe girişimi sonrası insan hakları ihlallerini gerekçe göstererek Türkiye’den sığınma talep edeceklerin kabul edilmesi gerektiği" yönündeki sözleri hatırlatılarak halen aynı noktada olup olmadığının sorulması üzerine, "Ben, Türk yetkilileri herkesin haklarını gözeterek normale dönülmesine davet ettim. Buna muhalif isimlerin de hakları dahil. Çünkü bir demokrasi herkesin hakları gözetildiğinde demokrasi olur. Bu her koşulda böyle olmalı, olağanüstü hal de olsa böyle olmalı." dedi. 

HABERE YORUM KAT